Πώς να χρησιμοποιήσετε ληγμένους τομείς για SEO

October 6, 2020
过期域名

Jeśli szukasz sposobu na poprawę SEO, możesz rozważyć użycie wygasłych domen. Wygasłe domeny mogą być doskonałym źródłem poprawy pozycji Twojej witryny w wyszukiwarkach, a także mogą zapewnić inne korzyści, takie jak zwiększony ruch i lepsza świadomość marki.

Znalezienie wygasłych domen jest stosunkowo łatwe i istnieje wiele sposobów ich oceny, aby sprawdzić, czy dobrze pasują do Twoich potrzeb. Po znalezieniu i ocenie niektórych wygasłych domen możesz podjąć kroki w celu dodania ich do swojej witryny.

Dlaczego wygasłe domeny mogą być przydatne w SEO

Wygasłe domeny można wykorzystać do budowania linków. Przez wygasłe domeny rozumiemy nazwy domen, które nie zostały odnowione, ale nie zostały usunięte. Te domeny mogą być przydatne do budowania linków, ponieważ często mają wiele linków zwrotnych. Te linki zwrotne mogą pochodzić z wysokiej jakości stron internetowych, co może pomóc poprawić SEO Twojej witryny.

Wygasłe domeny mogą również służyć do reprezentowania marki. Jeśli kupisz wygasłą domenę, która cieszy się dobrą reputacją, może to poprawić wizerunek Twojej marki.

Wygasłe domeny można również wykorzystać do badania słów kluczowych. Badając wygasłe domeny, możesz dowiedzieć się, które słowa kluczowe są popularne, a które nie. Informacje te mogą zostać wykorzystane do poprawy SEO Twojej witryny.

Wygasłe domeny można również wykorzystać do content marketingu. Jeśli kupisz wygasłą domenę, która ma dużo treści, możesz wykorzystać tę treść do promowania swojej witryny. Może to być świetny sposób na poprawę SEO Twojej witryny.

Wygasłe domeny mogą być również używane do PPC. Jeśli kupisz wygasłą domenę, która ma duży ruch, możesz wykorzystać ten ruch do przyciągnięcia ruchu do swojej witryny. Może to być świetny sposób na poprawę SEO Twojej witryny.

Jak znaleźć wygasłe domeny

Jest kilka miejsc, w których możesz szukać wygasłych domen. Po pierwsze, możesz sprawdzić różnych rejestratorów domen, aby sprawdzić, czy jakieś domeny zostały zarejestrowane, ale nie zostały odnowione. Po drugie, możesz sprawdzić informacje whois dla domeny, aby zobaczyć, kiedy wygasa. Na koniec możesz przesłać domenę do kilku wyszukiwarek, aby sprawdzić, czy jest zaindeksowana.

Jeśli znajdziesz domenę, która Twoim zdaniem mogła wygasnąć, możesz jej użyć przez krótki czas, aby sprawdzić, czy jest zaindeksowana w wyszukiwarkach. Jeśli domena jest zaindeksowana, poczekaj kilka tygodni, aby sprawdzić, czy z wyszukiwarek pojawiają się linki. Jeśli domena nie jest zaindeksowana, prześlij ją do kilku wyszukiwarek w celu zindeksowania. Monitoruj wyniki i w razie potrzeby wprowadzaj zmiany na stronie.

Jak ocenić wygasłe domeny

Wygasłe domeny są idealne dla SEO, ponieważ są bardziej podatne na porzucenie i mają niską pozycję w wyszukiwarkach. Aby jednak wykorzystać wygasłe domeny do SEO, ważne jest, aby ocenić aktualny ranking domeny, popularność i potencjał ruchu.

Aby ocenić pozycję domeny, popularność i potencjał ruchu, należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników:

  • Wiek domeny: starsze domeny są częściej porzucane i mają niższe pozycje w wyszukiwarkach.
  • Aktualny ranking domeny w wyszukiwarkach: można to sprawdzić za pomocą narzędzia takiego jak Planer słów kluczowych Google.
  • Potencjał ruchu w domenie: można to sprawdzić za pomocą narzędzia takiego jak Traffic Rank Alexy.

Po dokonaniu oceny domeny ważne jest, aby stworzyć nową, świeżą stronę internetową na wygasłej domenie i promować ją za pomocą technik SEO.

Co zrobić z wygasłymi domenami po ich znalezieniu i ocenie

Po znalezieniu i ocenie wygasłej domeny pod kątem potencjału SEO, możesz zrobić kilka rzeczy, aby upewnić się, że jest odpowiednio skonfigurowana i hostowana, a wszystkie obrazy i pliki są aktualne.

Najpierw sprawdź zawartość witryny pod kątem nieaktualnych informacji i linków do przestarzałych stron. Jeśli którakolwiek z treści jest nieaktualna, warto rozważyć jej zaktualizowanie lub całkowite usunięcie.

Następnie upewnij się, że witryna jest poprawnie skonfigurowana i hostowana. Wszystkie obrazy i pliki powinny być aktualne, a strona internetowa powinna być dostępna ze wszystkich głównych przeglądarek.

Na koniec użyj nowej, nowej nazwy domeny dla witryny. Pomoże to zapewnić, że postęp SEO witryny nie będzie utrudniony przez nieaktualną nazwę domeny.

Wniosek

Wygasłe domeny mogą być świetnym sposobem na przyspieszenie SEO. Znajdując i oceniając wygasłe domeny, możesz znaleźć te, które dobrze pasują do Twojej witryny i wykorzystać je na swoją korzyść. Przy odrobinie wysiłku możesz użyć wygasłych domen, aby poprawić pozycję swojej witryny w wynikach wyszukiwania.