Hosting SEO dla lepszego wyszukiwania: Jak strony internetowe wpływają na firmy i jakiego hostingu mogę użyć, aby poprawić wyszukiwanie?

July 18, 2020
seo hosting Badania

Nie wszystkie strony internetowe są sobie równe, niektóre mają większy wpływ na firmy niż inne.

Aby zrozumieć, jak ważne jest posiadanie dobrze rozwiniętej strony internetowej jako atutu dla Twojej firmy i jak ważny jest wybór odpowiedniej usługi hostingowej, przyjrzyjmy się trzem firmom, na które wpłynęła jakość ich strony internetowej.

Pierwszą firmą, o której będziemy rozmawiać, jest WestJet, linia lotnicza z siedzibą w Calgary w Kanadzie. Przed przeprojektowaniem strony internetowej jej usługi nie były łatwe w obsłudze, a nawigacja po stronach nie była intuicyjna. To spowodowało frustrację klientów podczas dokonywania rezerwacji online lub odprawy za pośrednictwem aplikacji WestJet.

Obroty firmy spadły o 60 procent po przeprojektowaniu strony internetowej i zintegrowaniu nowych usług, takich jak karty pokładowe online i aktualizacje statusu lotu za pośrednictwem wiadomości tekstowych i powiadomień e-mail. Po podjęciu tego kroku, WestJet poprawił swoją pozycję z 13 na 7 miejsce wśród linii lotniczych na całym świecie pod względem zadowolenia klientów w latach 2012–2013, według J.D Power & Associates Consultants Incorporated (światowej agencji doradztwa konsumenckiego).

Drugim przykładem, o którym będziemy mówić, jest Reed Jobs, jeden z największych serwisów pośrednictwa pracy w Europie z ponad 400 biurami na całym świecie i ponad 550 kategoriami pracy dostępnymi dla osób poszukujących pracy. Zanim ta firma wprowadziła zmiany, które poprawiłyby jej pozycjonowanie w wynikach wyszukiwania (SEO), Reed Jobs nie pojawiało się wśród pierwszych 10 wyników, gdy ludzie szukali witryn związanych z ofertami pracy, takich jak „praca” lub „zatrudnienie” w Google lub Yahoo!

Po wdrożeniu odpowiednich strategii SEO udało im się znaleźć się wśród pierwszych 5 witryn w ciągu zaledwie sześciu miesięcy, głównie dzięki odpowiednim strategiom budowania linków, które zwiększyły ich autorytet w Internecie wśród wyszukiwarek takich jak Google. Dzięki tym zmianom udało im się zdobyć milion nowych użytkowników, którzy nigdy wcześniej nie odwiedzili ich witryny, którzy wygenerowali do 40 milionów odsłon

Różne rodzaje hostingu SEO

Istnieją dwa główne rodzaje hostingu SEO. Pierwszym z nich jest tradycyjny hosting SEO, który skupia się na dostarczaniu wielu adresów IP z tego samego centrum danych. Oznacza to, że Twoja witryna będzie szybciej indeksowana i będzie lepiej pozycjonowana w Google, ponieważ prawdopodobnie będzie hostowana na serwerze w pobliżu Twojej grupy docelowej.

Drugi rodzaj hostingu to tzw. smart seo hosting, który skupia się na posiadaniu rozległej sieci adresów IP zlokalizowanych na całym świecie. Poprawia to widoczność w wyszukiwarkach i ułatwia dotarcie do osób, które nie znajdują się w Twojej okolicy, ale nadal chcą Twoich produktów lub usług.

Jak wybrać odpowiedni rodzaj hostingu SEO dla swojej firmy?


Wybór odpowiedniej firmy hostingowej jest ważny, ponieważ może mieć wpływ na rankingi w wyszukiwarkach. Aby uzyskać najlepsze wyniki, musisz wybrać renomowaną firmę hostingową, która oferuje hosting SEO. Dobra opcja to taka, która istnieje już od jakiegoś czasu i zyskała reputację dostawcy wysokiej jakości usług.

Ważny jest również wybór szybkiego hosta internetowego. Szybkość ma znaczenie, jeśli chodzi o ruch w wyszukiwarkach, takich jak Google i Bing, więc chcesz, aby Twoja witryna była hostowana na serwerach znajdujących się w pobliżu głównych centrów danych (miejsc, w których przechowywane są informacje).

Wybierając hosty, szukaj tych z adresem IP z wielu centrów danych; zwiększy to dostępność Twojej witryny na wypadek, gdyby coś się wydarzyło w jednym miejscu, ale nie w innym w pobliżu. Wielu dostawców oferuje dedykowane adresy IP w ramach swoich planów; jeśli tak, sprawdź, ile jest dostępnych na konto, zanim zdecydujesz, który pakiet najlepiej odpowiada potrzebom budżetowym

Wniosek

Jeśli chodzi o hosting SEO, ważne jest, aby znaleźć odpowiedni rodzaj hostingu dla swojej firmy. Każdy typ ma swoje zalety, ale najlepiej wybrać taki, który będzie dobrze współgrał z Twoim modelem biznesowym i budżetem. Jeśli nadal nie masz pewności, jaki rodzaj hostingu SEO jest dla Ciebie odpowiedni, rozważ skontaktowanie się z profesjonalistą, który pomoże Ci podjąć świadomą decyzję.