5 błędów w relacjach z mediami, których należy unikać

Dostępność mediów społecznościowych sprawia, że public relations jest znacznie prostsze niż w czasach, gdy tradycyjne media były drogą do zrobienia. W czasach, gdy media społecznościowe nie były w mainstreamie, szczytem PR-u byłby występ w telewizji, a gdy pojawi się w telewizji, biznes staje się łatwiejszy i lepszy.

Czasy rzeczywiście się zmieniły, ale public relations nigdy nie będzie przestarzałe. Zawsze należy utrzymywać dobre relacje z mediami, a to będzie decydować nie tylko o tym, jak, ale i jak bardzo publiczność Cię zobaczy.

Teraz, gdy wiesz, że solidna relacja z mediami, tradycyjnymi lub nie, jest niezbędna, oto kilka rzeczy, których należy unikać. Unikaj ich, a twój status w mediach powinien być bezpieczny.

  1. Wiedz, kto jest kim – Aby nie wyglądać na głupca, spróbuj trochę poszukać osób, z którymi będziesz się kontaktować. Nie zaszkodzi mieć trochę wiedzy na temat kogoś, kto potencjalnie może ci pomóc.
  2. Unikaj spamowania – Spamowanie sprawi, że będziesz wyglądać na zdesperowanego i nieprofesjonalnego. Spersonalizuj swoje prezentacje, aby zmniejszyć ryzyko ich pominięcia. Upewnij się również, że Twoja oferta jest interesująca dla osoby, do której ją wysyłasz.
  3. Utrzymaj punktualność – media składają się z bardzo zajętych ludzi. Ponieważ nie mogli sobie pozwolić na zepsuty harmonogram, upewnij się, że masz do czynienia z nimi na czas. Pamiętaj, że twoje słowo jest twoją więzią i nie docenią, że złamiesz obietnice. Ani jeden.
  4. Bądź w kontakcie – Tak jak w każdym związku, komunikacja jest kluczem do sukcesu. Nie musisz konsekwentnie rzucać w nich rzutami, ale upewnij się, że pamiętają, że istniejesz. Krótkie interakcje zdziałają cuda. Powinieneś być łatwy do kontaktu na wypadek, gdybyś nagle stał się potrzebny. Jeśli tego nie zrobisz, mogą być skłonni szukać gdzie indziej.
  5. Powiedz dzięki – W dzieciństwie wszyscy nauczono nas, aby ludzie wiedzieli, że ich doceniasz. Mały gest podziękowania sprawi, że osoba poczuje się dobrze i miejmy nadzieję, że nie zapomni. Nie trzeba nic wymyślnego, ale pamiętaj tylko, aby nie zapomnieć o swoich manierach, gdy ktoś ci pomoże.

Czy jest coś, co pominęliśmy? Daj nam znać, czego jeszcze unikać, upuszczając komentarz poniżej.