5 Dużych Obsługi Klienta Nie-nos

April 21, 2020
relacje z klientem

Prawdopodobnie jednym z najbardziej niedocenianych aspektów dobrego biznesu jest doskonała obsługa klienta. Wszyscy moglibyśmy się zgodzić, że sprzedaż i marketing są bardzo ważne, ale zadowolony i zadowolony klient będzie wracał, dzięki czemu będzie dla Ciebie większy. Zadowolony klient nie powinien mieć powodu, by szukać gdzie indziej.

Chcesz wiedzieć, co pomaga w obsłudze klienta? Cóż, powinieneś też wiedzieć, czego NIE robić. Unikaj tych błędów, a jesteś o krok bliżej do zadowolenia klientów.

  1. Znikanie w powietrzu - Telefon i internet istnieją po to, by ułatwić komunikację. W tym wieku nie ma już powodu, aby kontakt z Tobą był trudny. Aby Twoi klienci czuli, że jesteś tam, aby słuchać, utrzymuj otwarte i kontrolowane linie kontaktowe. Zapewnij swoim klientom pomoc, której potrzebują, nawet jeśli czasami musiałbyś to zrobić sam. W ten sposób poczują się tak, jakbyś zawsze służył im pomocą.
  2. Niedotrzymywanie obietnic – Składanie obietnic, których nie możesz dotrzymać, to wielkie nie w biznesie. Klienci obdarzą Cię zaufaniem, gdy dasz im słowo, a złamanie go byłoby bardzo dużym błędem. W chwilach, w których nie udaje ci się dostarczyć, postaraj się naprawić błąd. Powinieneś również przeprosić ich najlepiej jak potrafisz.
  3. Posiadanie źle wyszkolonych pracowników - Wszyscy członkowie personelu powinni wiedzieć, jak postępować z klientami. Oczywiście powinieneś upewnić się, że zatrudniany personel nie będzie niegrzeczny i pozbawiony szacunku, ale nadal powinieneś szkolić swoich ludzi, jak zapewniać wysokiej jakości usługi swoim klientom.
  4. Naleganie, by mieć rację — Większość klientów zgadza się, że klient zawsze powinien mieć rację, a oni mają rację. W każdym razie w większości przypadków. Chociaż istnieją wyjątki od tej zasady, zwracaj uwagę na klientów, którzy mają uzasadnione podstawy do swoich obaw.
  5. Bycie zbyt stanowczym - Ponieważ klient ma (prawie) zawsze rację, warto trochę nagiąć zasady. Najpierw spróbuj znaleźć lukę, aby obejść zasady, zasady i protokół. Jeśli nie ma zbyt wiele miejsca do pracy, oznacza to, że nieco odchodzisz od protokołu. Jeśli nie spowoduje to zbyt dużych szkód, zadowolenie klienta powinno być priorytetem.

Czy przychodzą Ci do głowy jeszcze jakieś błędy w obsłudze klienta? Daj nam znać, czego unikać, komentując poniżej.