5 wskazówek dotyczących pisania kontrowersyjnych postów na blogu

Nic nie wywołuje więcej rozmów niż kontrowersje, i to jest prawdą nawet dzisiaj, w erze cyfrowej. Kontrowersje w większości przypadków dzielą. Jest to przyczyną wymiany różnych pomysłów, powodując wzrost ruchu i aktywności w określonym profilu lub poście, przyciągając wzrok i ekrany większej liczby osób, które są następnie wciągane do dyskusji. Wirusowe posty są teraz źródłem walidacji w społeczeństwie, a posiadanie jednego z nich byłoby prawie jak umieszczanie swoich śladów na Księżycu.

Trzeba jednak stąpać lekko. Jeden zły ruch i zostaniesz brandowany, a internet nie zapomni. Musisz wiedzieć, jak przetrwać i na szczęście mamy kilka wskazówek, które pomogą Ci skutecznie wywołać kontrowersje w Internecie.

  1. Stań mocno stopy – Kontrowersyjne kwestie wywołają rozmowę tylko wtedy, gdy co najmniej dwie osoby będą chciały kontynuować rozmowę. Aby objąć połowę z nich, powinieneś mieć silną wiarę w konkretną stronę problemu i powinieneś być gotowy do jej obrony. Bądź pasjonatem, ale powinieneś także być wykształcony w tym, co wybierzesz, aby być pasjonatem. W sieci wytrwałość może być całkiem satysfakcjonująca, ale czasami opłaca się mieć rację.
  2. Fakty i liczby pomagają – Bez względu na to, jak bardzo pasjonujesz się swoim stanowiskiem, bezpodstawna argumentacja po prostu nie wystarczy. Aby uniknąć rozerwania w sieci, twórz kopie zapasowe swoich słów faktami, a w niektórych przypadkach może nawet statystykami. Musisz upewnić się, że to, co mówisz, ma sens i że masz za tym trochę nauki! Pamiętaj jednak, że bez względu na to, jak rozsądna jest twoja logika, ktoś ma inne pomysły.
  3. Zostaw ludziom coś do rozmowy – Jak wspomniano we wskazówce nr 1, w dyskusji biorą udział co najmniej 2 osoby. Ponieważ jesteś pierwszą osobą, zawsze powinna być druga. Nie musisz się martwić, gdy ktoś twierdzi, że ma inny punkt. Pamiętaj, że chcesz długiej debaty, a to nie znaczy, że musisz mieć rację. Możesz zacząć myśleć o następnej odpowiedzi. Może coś, o czym ludzie rozmawiają przez kilka dni?
  4. Dobrze zaplanuj swój post – W większości przypadków dyskusje na temat wirusowych postów trwają całymi dniami. Postaraj się napisać post w pierwszych dniach tygodnia, najlepiej zaraz po weekendzie. To dałoby ludziom o czym porozmawiać przynajmniej przez kilka następnych dni. W weekendy ruch online jest dość duży i taka aktywność może zagłuszyć Twój post.
  5. ZAANGAŻUJ SIĘ! – W dzisiejszych czasach jest tak dużo aktywności w Internecie, że wirusowe posty pojawiają się co kilka godzin, a nawet minut! Aby Twój post był aktywny, pamiętaj, aby odpowiadać na reakcje, odpowiedzi i komentarze do posta. Im bardziej się angażujesz, tym więcej ludzi rozmawia, a aktywność przyciąga uwagę w sieci. Aktywność posta powoduje, że staje się on wirusowy.

Mam nadzieję, że to pomoże! Czy masz coś jeszcze do dodania? Komentarz w dół. Podyskutujmy!