The Ultimate Guide to Adwords Negative Keyword Lists: Blog o korzyściach z konfiguracji wykluczających słów kluczowych Adwords.

Kampanie Google AdWords Twojej firmy mogą łatwo spowodować stratę pieniędzy, jeśli nie zwracasz uwagi na pewne dane i nie optymalizujesz ich regularnie. Jednym z najważniejszych i najłatwiejszych sposobów optymalizacji budżetu jest tworzenie listy wykluczających słów kluczowych.

W tym przewodniku znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o wykluczających słowach kluczowych, od tego, czym one są i jak działają, po dlaczego potrzebujesz listy wykluczających słów kluczowych. Omówimy nawet, jak zbudować taki dla Twojej firmy, abyś mógł zacząć jak najszybciej!

Co to są negatywne słowa kluczowe?

Wykluczające słowa kluczowe to słowa, których nie chcesz wyświetlać w tekście reklamy. Służą one do zapobiegania wyświetlaniu reklam na określonych stronach lub zapytaniach, co może być przydatne dla firm, które nie chcą, aby ich reklamy były wyświetlane w określonych obszarach lub w przypadku korzystania z określonych wyszukiwanych haseł.

Wykluczające słowa kluczowe można dodać do grupy reklam, kampanii i innych typów ustawień AdWords, takich jak linki do podstron i rozszerzenia aplikacji mobilnych.

Jak działają wykluczające słowa kluczowe?

Wykluczające słowa kluczowe to najważniejsza kategoria list słów kluczowych Google AdWords. Czemu? Ponieważ pomagają ograniczyć marnowane wydatki na reklamę, wykluczając słowa, wyrażenia i tematy, które nie mają związku z Twoją działalnością.

Na przykład: jeśli prowadzisz sklep eCommerce sprzedający słuchawki bezprzewodowe, byłoby stratą pieniędzy, gdyby Twoje reklamy wyświetlały się, gdy ktoś wpisał [najlepsze słuchawki bezprzewodowe] w wyszukiwarce Google. To samo dotyczy sklepu odzieżowego z aktywną linią odzieżową, taką jak ta (sprzedają nawet buty!). Jeśli jednak ktoś wpisze coś takiego jak [najlepiej kupić słuchawki bezprzewodowe], to są to słowa, które mogą przyciągnąć ruch do witryny – i potencjalnie przekształcić się w sprzedaż!

Jak więc działają wykluczające słowa kluczowe? Przyjrzyjmy się dwóm scenariuszom...

Korzyści z listy negatywnych słów kluczowych

Wykluczające słowa kluczowe to sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, zwiększenie współczynnika konwersji, a nawet poprawę średniej pozycji.

  • Wykluczające słowa kluczowe mogą pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze. Załóżmy, że prowadzisz kampanię AdWords dotyczącą „niebieskich widżetów”. Im bardziej szczegółowe jest słowo kluczowe (tj. „niebieskie widżety”), tym wyższa będzie jego cena ofertowa, ponieważ jest mniej osób szukających go, niż gdyby ktoś szukał hasła „prezenty ślubne” lub „mleko”. Jeśli więc dodasz do kampanii wykluczające słowa kluczowe, takie jak „czerwony” lub „żółty”, liczba stawek dla tych haseł zmniejszy się automatycznie bez wpływu na inne elementy strategii grupy reklam.* Wykluczające słowa kluczowe mogą zwiększyć współczynnik konwersji dzięki wykluczeniu niskiej jakości ruch przed dotarciem do nich.* Wykluczające słowa kluczowe mogą zwiększyć współczynniki klikalności, wykluczając nietrafne wyszukiwane hasła z wyświetlania w reklamach (co oznacza mniej kliknięć).

Kiedy dodawać lub usuwać słowa kluczowe z listy

Istnieje wiele powodów, dla których warto dodać lub usunąć słowa kluczowe z listy, dlatego warto wiedzieć, kiedy każdy z tych scenariuszy ma zastosowanie. Jeśli masz nowy produkt lub nową stronę docelową, która jest śledzona, dodanie ich jest właściwym wyborem. Ponadto, jeśli Twój współczynnik konwersji dla danego słowa kluczowego jest od jakiegoś czasu niski i zdecydowałeś, że nie warto już dążyć, usunięcie go z listy pomoże przestać marnować pieniądze na te hasła. Innym dobrym powodem usunięcia słów kluczowych jest to, że liczba wyświetleń określonego hasła wymknęła się spod kontroli — być może dlatego, że została właśnie wspomniana w artykule na jednym z Twoich ulubionych blogów! Wreszcie, jeśli występuje nadmiar ruchu pochodzącego z pewnych fraz, które nie zapewniają dobrej konwersji (np. „kup AdWords” lub „samouczek AdWords”), dodanie tych typów do list wykluczających może zapewnić, że tego typu zapytania nie będą marnować pieniędzy na reklamy, które i tak nie są klikane!

Jak stworzyć listę negatywnych słów kluczowych

Aby utworzyć listę wykluczających słów kluczowych, musisz otworzyć kampanię, do której chcesz dodać nową listę. Gdy to zrobisz, kliknij „Słowa kluczowe”, a następnie wybierz „Wykluczające słowa kluczowe” z menu rozwijanego.

Następnie kliknij „Nowa lista wykluczających słów kluczowych” u góry ekranu i nadaj jej nazwę. Wybierz istniejące konto lub w razie potrzeby utwórz nowe. Na koniec wybierz kampanię, w której chcesz zastosować ten zestaw słów kluczowych, a następnie kliknij Zapisz!

Wykluczające słowa kluczowe są ważnym elementem optymalizacji kampanii AdWords


Listy wykluczających słów kluczowych są ważnym narzędziem ułatwiającym zarządzanie kampaniami PPC. Mogą zmniejszyć marnotrawstwo wydatków, poprawić współczynnik klikalności i Wynik Jakości, a także zwiększyć współczynnik konwersji.

Wykluczające słowa kluczowe to słowa lub wyrażenia, które nie powinny pojawiać się w reklamach. Obejmują one:

– nietrafne wyszukiwane hasła, których użytkownicy mogą używać w Twojej witrynie (np. „bezpłatna dostawa”, jeśli nie oferujesz bezpłatnej dostawy)

  • błędy pisowni popularnych wyszukiwanych haseł (np. „ti” vs „tie”)

  • nazwy marek konkurentów (np. „Zappos” dla sprzedawcy obuwia Zappos)

Jeśli użytkownik wyszukuje tego typu słowa kluczowe, w ogóle nie zobaczy Twojej reklamy, co oznacza mniej zmarnowanych wydatków na reklamy, które nie są trafne lub nieskuteczne dla danego użytkownika!

Wniosek

Podsumowując, mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć wartość wykluczających słów kluczowych. Przygotowaliśmy również kilka kroków do stworzenia własnej listy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zmaksymalizować kampanię AdWords i jak mogą one pomóc Twojej firmie zwiększyć ROI, z przyjemnością pomożemy. Możesz skontaktować się z nami tutaj lub zadzwonić pod numer (555) 555-5555, aby uzyskać bezpłatną konsultację w przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących usług Google AdWords.