CO TO JEST KOMUNIKAT WIADOMOŚCI Z MEDIÓW SPOŁECZNOŚCIOWYCH

May 25, 2019
SEO Marketing

Ciągły wpływ mediów społecznościowych na nasze codzienne życie nieodwołalnie zmienia metody, które stosujemy w prowadzeniu naszej działalności na wszystkich poziomach. Dokładniej, zmienił oblicze marketingu z tego, do czego jesteśmy przyzwyczajeni, skutecznie tworząc nowe źródła miejsc pracy.

Połóżmy trochę nacisku na wpływ mediów społecznościowych na komunikat prasowy, nudne procesy tworzenia komunikatu dla trzeciej osoby wypełnione wyłącznie faktami, co było integralną częścią pracy copywritera, ponieważ stało się złożoną miriadą procesów. Chodzi o komunikat prasowy w mediach społecznościowych.

Czy jest duża różnica między komunikatem prasowym w mediach społecznościowych a tradycyjnym komunikatem prasowym?

Z całą pewnością! Nie jest wiadomością, że obaj dostarczają społeczeństwu ważne wiadomości z pierwszych stron gazet, ale na tym się to kończy. Niezbyt odpowiednim porównaniem, jeśli chodzi o ich różnice, jest zwykły facet, który regularnie chodzi na trening, i hulk, który żyje na sterydach i potrafi wyciskać na ławce, aby wyjść spod góry. Ten koleś z ogromnymi mięśniami i napiętą skórą to komunikat prasowy w mediach społecznościowych.

Todd Deren, mózg odpowiedzialny za komunikację SHIFT i komunikat prasowy w mediach społecznościowych, zaprojektował go (komunikat prasowy w mediach społecznościowych) w sposób, który przemawia i przyciąga przedstawicieli mediów internetowych. Uwzględnia wszystkie narzędzia związane z mediami społecznościowymi w zasięgu ręki i tworzy czytelny, przyjazny dla Internetu format.

Podobnie jak w wydaniu tradycyjnym, rozpoczyna się tytułem i zwięzłym podsumowaniem, często w jednym zdaniu. Zaczyna się również od;

  • Ciekawe zdjęcia
  • Zwięzłe punkty w formie wypunktowania w przeciwieństwie do długich esejów, w których reporterzy przekopują się przez obce treści w celu znalezienia potrzebnych informacji.
  • Linki do stron internetowych, które prowadzą do kont w mediach społecznościowych, źródeł informacji i blogów dla firm.
  • Łatwy dostęp do opcji udostępniania wersji.
  • Filmy na YouTube osadzone w celu szybkiego dostępu.

Czy są jakieś wady publikacji wiadomości w mediach społecznościowych?

Z mojej własnej perspektywy oczywistą wadą jest nieudolność publikacji w mediach społecznościowych w zastępowaniu tradycyjnego wydania; możesz zapytać, dlaczego to mówię. Mówię to, ponieważ;

  • Aby nabyć dowolną liczbę pras, nadal konieczne jest, aby dotrzeć do tradycyjnych punktów sprzedaży. Typowym tego przykładem jest sytuacja, gdy chcesz uzyskać informacje w lokalnej gazecie; musiałbyś wysłać regularne wydanie.
  • Wiele witryn, które zamieszczają komunikaty prasowe, akceptuje wyłącznie komunikaty tradycyjne. To sprawia, że pojawianie się tam i uzyskiwanie linków jest uzależnione od składu standardowego wydania do przesłania.

Na tym kończy się każda nieudolność. Poza wymienionymi powyżej rzeczami, skomponowanie komunikatu w mediach społecznościowych zwiększy Twoją ekspozycję, która jest właśnie tym, czego potrzebujesz dla swojej firmy.