Co wiemy o aktualizacji algorytmu Google z maja 2022 r.?

25 maja 2022 r. Google ogłosił ważną zmianę w swoim algorytmie. Spowodowało to wiele zamieszania i wiele osób nie rozumie, co to oznacza dla ich witryn. Dlatego postaramy się wyjaśnić w tym poście, abyś mógł lepiej zrozumieć, co się stało i dlaczego.

Po pierwsze: jaki jest cel aktualizacji algorytmu Google? Celem aktualizacji jest poprawa doświadczenia użytkownika w Google. Celem jest nie tylko poprawa rankingu, ale także upewnienie się, że gdy ktoś szuka czegoś konkretnego, otrzyma wyniki związane z jego zapytaniem, zamiast nietrafnych wyników z innych witryn, które mogły spamować wyszukiwarkę na górę.

Co to jest aktualizacja algorytmu Google?

  • Aktualizacja algorytmu to każda zmiana w sposobie działania wyszukiwarki Google.

  • Wyszukiwarka stale się rozwija, więc aktualizacje są częste i często niewielkie.

– Aktualizacje mogą być duże lub małe – niektóre mają wpływ na dużą liczbę użytkowników i witryn, a inne tylko na niewielki procent zapytań.

  • Aktualizacje są zwykle ogłaszane na blogu Google lub w innych mediach, ale czasami w ogóle nie są ogłaszane. W tym przypadku ogłoszenie zostało opublikowane tutaj.

W przeszłości Google ogłaszało te zmiany z wyprzedzeniem.


W przeszłości Google ogłaszało te zmiany z wyprzedzeniem. Na przykład w 2017 roku Google ogłosił, że zacznie karać witryny z natrętnymi reklamami i utrudniać ich znalezienie w wynikach wyszukiwania. Firma wprowadziła również aktualizacje, aby zwiększyć widoczność stron przyjaznych dla urządzeń mobilnych na smartfonach i tabletach.

Co wiemy o aktualizacji algorytmu Google z maja 2022 r.?


Aktualizacja algorytmu Google z maja 2022 r. będzie duża, ale nikt nie wie dokładnie, jak wstrząśnie SEO. Na razie Google nie powiedział nam, co będzie zawierał nowy algorytm ani jak może wpłynąć na ruch wyszukiwania i rankingi.

Możesz być na bieżąco z najlepszymi praktykami optymalizacji pod kątem wyszukiwarek, śledząc aktualności SEO z wiarygodnych źródeł.


Poniższy wątek jest otwierany i monitorowany przez Google w związku z tą nową aktualizacją do bezpośredniej współpracy ze społecznością:

https://support.google.com/webmasters/thread/164906639

Jeśli masz fantastyczną witrynę, która jest zgodna z najlepszymi praktykami SEO, nie musisz się martwić, co przyniesie przyszłość wyszukiwarki Google.


Jeśli masz fantastyczną witrynę, która jest zgodna z najlepszymi praktykami SEO, nie musisz się martwić, co przyniesie przyszłość wyszukiwarki Google. Po prostu rób to, co robisz i nie panikuj.

Jeśli Twoja witryna była w przeszłości karana przez Google, powrót na właściwe tory może trochę potrwać (jeśli w ogóle). Ważne jest, aby SEO byli w stanie ocenić, czy ich witryny są wystarczająco dobre, czy nie, zanim wprowadzą zmiany w oparciu o spekulacje dotyczące przyszłych aktualizacji.

Najważniejszą rzeczą jest przestrzeganie przewodnika Google dla webmasterów i ciągłe publikowanie tekstu, który jest naprawdę użyteczny i unikalny dla Twoich odbiorców. Jeśli oznacza to pisanie o czymś nie na temat, ale trafnym, zamiast próbować wpisywać słowa kluczowe tylko dlatego, że istnieją trafne wyszukiwania, to niech tak będzie!

Wniosek

Na razie to wszystko, ludzie. Z pewnością zaktualizujemy ten post o wszelkie nowe informacje, gdy będą one dostępne, ale jeśli szukasz więcej informacji na temat aktualizacji algorytmu Google z maja 2022 r., tak naprawdę możemy tylko powiedzieć: bądź na bieżąco!