CZEGO CHCESZ OD BLOGOWANIA GOŚCINNEGO?

Od lat piszę o korzyściach z blogowania gości. Te korzyści obejmują:

  • Lepsze generowanie leadów
  • Możesz tworzyć linki z powrotem do swojej witryny, aby uzyskać lepsze pozycje w wyszukiwarkach.
  • Zwiększa się również świadomość Twojej marki
  • To stawia Cię jako eksperta w danej dziedzinie
  • Buduje czytelnictwo na Twoim osobistym blogu
  • Zwiększa ruch na własnej stronie internetowej.

Wraz z tymi korzyściami pojawia się wiele innych, blogowanie gości można nazwać „gorącym ciastem”, jeśli chodzi o marketing SEO i blogowanie. Jednak, aby skutecznie czerpać korzyści z blogowania gości, ważne jest, aby mieć strategię. Ponadto, aby móc stworzyć dobrą strategię, ważne jest, abyś wiedział, czego chcesz od okazji.

Nie musisz zaczynać zgłaszać się na różne blogi i nagle oczekiwać wyników. To niezmiennie oznacza brak kierunku i skutecznego planowania; niestety oznacza to, że twoje wysiłki w blogowaniu gości nie przyniosą wymaganych rezultatów.

Weźmy na przykład, że zdecydowałeś się na blogowanie gości, ponieważ chcesz poprawić rankingi swojej witryny w wyszukiwarkach dzięki wykorzystaniu budowania linków. Teraz, gdy Twój cel został ustalony w kamieniu, dowiesz się, że rozumiesz, czego chcesz od gościnnego blogowania. Dzięki temu zrozumiesz, że musisz publikować swoje prace na zaufanych stronach internetowych. Jeśli użyjesz złych linków, może to zrujnować profil twojego linku. Oznacza to również, że musisz publikować posty gości na różnych blogach; pomaga to mieszać źródła linków wstecznych. Nie można przecenić znaczenia słów kluczowych. Musisz kierować reklamy na niektóre słowa kluczowe i strony w linkach. Tworzy to zdefiniowaną ścieżkę do blogowania gości.

Możliwe też, że interesuje Cię podnoszenie świadomości Twojej marki. Należy wziąć pod uwagę pewne czynniki: kto jest twoją grupą docelową? Na jakich blogach są zwykle znajdowane? Jakie tematy ich interesują? Kiedy znajdziesz odpowiedzi na te proste pytania, nie ryzykujesz pisania dla blogów, które nie mają docelowych odbiorców.

Blogowanie gości jest bardzo łatwe. To po prostu wymaga planowania i skutecznych badań!