CZY JESTEŚ BEZPIECZNY PRZED TWITTEREM HAKOWANIEM?

Niedawne włamania na konta takie jak konta Burger Kinga i Jeepa na Twitterze, konto Trumps na Twitterze i inne podobne do nich sprawiły, że problem hakowania na Twitterze stał się wyraźny. Po podlinkowanym artykule widać, że hakerzy nie zatrzymują się tylko na jednym koncie; ofiarami tej katastrofy padły takie osoby jak Fox News, PayPal, NBC News i wiele innych kont na Twitterze.

Właścicielowi małej firmy łatwo jest pomyśleć, że nie grozi mu żadne niebezpieczeństwo ze strony hakerów, prawdopodobnie myślisz, że Twoja firma lub konto są zbyt małe, aby można je było zauważyć, że jesteś poza zasięgiem radaru. Przykro mi, że ci to łamię, każde konto na Twitterze, firma lub w inny sposób niesie ryzyko zhakowania. Wszyscy powinni być gotowi i czujni.

Nie można wystarczająco podkreślić, jak ważne jest, aby nie dać się zhakować. Zhakowanie może cię dużo kosztować, dla firm i właścicieli firm, może kosztować twoich klientów i klientów, kosztować uczciwość i osłabić wizerunek twojej marki. W przypadku indywidualnych użytkowników może to kosztować ciężko zarobionych obserwujących. To tylko kilka szkód, które można wyrządzić, jeśli Twoje konto na Twitterze zostanie zhakowane. Teraz pytanie brzmi; jakie kroki możesz podjąć, aby zmniejszyć ryzyko zhakowania Twojej firmy lub firmy?

  • Używaj trudnych haseł: Większość ludzi jest z natury dość przewidywalna, zwykle używamy łatwych do zapamiętania szczegółów jako naszych kodów dostępu i często te kody są czymś, co jest łatwo dostępne dla publiczności, mogą to być nasze imiona lub słowo, do którego przywykliśmy, te rzeczy łatwo odgadnąć dla kogoś, kto zna Cię umiarkowanie. Niektórzy ludzie lubią starać się być mądrym, używając słów i wskazówek, które są tak oczywiste, że nawet haker-amator będzie się śmiał, gdy uzyska dostęp, mówię o słowach takich jak „hasło”, „moje imię”, to nie są sprytne, są oczywiste. Używaj skomplikowanych haseł, które sprawią, że będziesz się pocić, jeśli kiedykolwiek je zapomnisz; hasła trudne do odgadnięcia. Używaj krótkich fraz, niepopularnych skrótów itp. Nawet jeśli chcesz zachować prostotę, możesz pisać wielkie litery lub celowo błędnie napisać słowo. Cokolwiek robisz, chodzi o to, aby twoje hasła były trudne do odgadnięcia, silniejsze hasło zmniejsza ryzyko włamania.

  • Ogranicz dostęp do swojego hasła tylko osobom, które korzystają z konta z ważnych powodów: Oprócz Ciebie i innych osób zarządzających Twoją firmą, nigdy nie podawaj swojego hasła. Nie jest konieczne podawanie hasła każdemu, kto nie ma interesu w bezpieczeństwie konta. Jak mówią, tajemnica znana więcej niż jednej osobie nie jest już tajemnicą, a hasła są bardzo ważnymi tajemnicami.

  • Przetasuj swoje hasła co jakiś czas: Tworząc konto na Twitterze, powinieneś mieć listę silnych haseł, które możesz przetasować w miarę upływu czasu. Hasła należy zmieniać przynajmniej co dwa miesiące. Pamiętaj, aby bezpiecznie przechowywać swoje hasła, gdy zapomnisz. Tasowanie haseł w określonych odstępach czasu zmniejsza ryzyko włamania się na Twoje konto na Twitterze.

  • Uważaj na otoczenie internetowe: To może wydawać się dziwne, ale jest ważne. Internet to spore miejsce, w którym można się łatwo zgubić. Często, gdy uzyskujemy dostęp do Internetu, nie zwracamy uwagi na takie rzeczy jak domena, serwery itp. Dla użytkownika Twittera, który dba o bezpieczeństwo swojego konta, bardzo ważne jest, aby zwracać szczególną uwagę na to, gdzie się logujesz. Wiele osób loguje się na swoje konta na różnych platformach, być może korzystasz z serwisu Twitter bezpośrednio z komputera lub telefonu komórkowego, lub aplikacji takiej jak Tweetdeck, jest to bezpieczne, ponieważ zakłada się, że Twitter ma na swojej stronie środki, które gwarantują bezpieczeństwo. Zawsze upewnij się, że korzystasz z renomowanych aplikacji podczas logowania na swoje konto i zwracaj szczególną uwagę na adresy URL podczas próby logowania, nie chcesz zostać przyłapany na logowaniu się na swoje konto na fałszywej stronie trzeciej.

  • Pozbyłeś się pracownika? Zmień hasło: Jeśli z jakiegoś powodu pracownik odejdzie z Twojej pracy lub musiałeś zwolnić pracownika, a zwłaszcza kogoś, kto kiedyś miał dostęp do Twojego hasła, będziesz musiał jak najszybciej zmienić hasło. Jeśli twój były pracownik prowadzi interesy.

W jaki inny sposób możesz zmniejszyć ryzyko włamania się na Twoje konto na Twitterze? Podziel się swoimi sztuczkami poniżej w sekcji komentarzy.