Czym NIE powinna być witryna mobilna

Szybki, mobilny trend czasów wymaga mobilnego dostępu do świata, a to urządzenie w twojej dłoni właśnie to robi. Powoli komputery stają się przestarzałe i wkrótce telefony komórkowe staną się głównym urządzeniem używanym podczas uzyskiwania dostępu do sieci. Właściwie może już być.

Telefony komórkowe mają inny interfejs niż komputery. Mniejsze ekrany utrudniają przeglądanie tradycyjnych stron internetowych na telefonie. Strony, które nie są zoptymalizowane pod kątem przeglądania mobilnego, często popełniają te błędy i należy ich unikać w jak największym stopniu.

Błąd nr 1: Pułapka na wersję mobilną

Mobilne wersje witryn internetowych nie są w stanie pokazać wszystkich funkcji wersji na komputery PC. Kiedy ludzie odwiedzają Twoją witrynę i oczekują, że zobaczą całość, będą sfrustrowani, szukając informacji w mylącej witrynie. Podaj link do swojej witryny na komputery, aby dać widzom możliwość wyboru, zwłaszcza tym, którzy są przyzwyczajeni do pracy na swoim komputerze.

Błąd nr 2: Przeciążenie grafiki

Na tym małym ekranie prostota jest pięknem. Mobilna strona internetowa wypełniona grafiką byłaby obciążeniem dla zmysłów odwiedzającego. Spraw, aby Twoja witryna mobilna nie męczyła oczu i była łatwiejsza w nawigacji.

Błąd 3: lekceważenie Google Analytics

Musisz zrozumieć, w jaki sposób odwiedzający traktują Twoją stronę. Aby zapewnić użytkownikom pożądane wrażenia, daj Google Analytics szansę na śledzenie aktywności w swojej witrynie, a następnie wprowadź odpowiednie zmiany. Twoja witryna mobilna powinna być dostosowana do potrzeb użytkownika.

Błąd nr 4: Nieprzyjazny dla kciuków

Mały ekran telefonu to zmora istnienia wielkiego kciuka. Kliknięcie niewłaściwych linków, a następnie powrót do kliknięcia innego niewłaściwego linku może być denerwujące i jest to błąd po stronie projektu strony. Witryny mobilne są lepsze dzięki dużym przyciskom i odpowiednim odstępom, aby uniknąć błędnych kliknięć przez użytkowników.

Powiedz nam, w jaki sposób ulepszyłeś swoją witrynę mobilną, zostawiając komentarz poniżej.