Darmowy certyfikat SSL dla wszystkich domen naszych klientów

January 13, 2016
Ogłoszenia SSL

W sierpniu 2014 r. Google ogłosił, że zamierza rozważyć SSL i https jako sygnały rankingowe. To ogłoszenie jest jednym z nielicznych ogłoszeń, w których Google jasno określiło działanie jako czynnik, który może być realizowany przez wszystkich. Wiele firm, w tym my, udostępniło wszystkie nasze strony internetowe pod https i skorzystało z tego nowego czynnika.

Niestety certyfikaty SSL mogą być kosztowną inwestycją. Na przykład dla seohosting.io, gdzie zapewniamy obsługę klienta pod adresem https://seohosting.io/client/, posiadamy certyfikat EV, który zapewnia nam zielony pasek, ale obejmuje również obszerny przegląd działalności przez dostawcę i kosztuje nas około 250,00 USD rocznie . Najtańszy SSL na plan roczny to nie mniej niż 9,00 USD, a z tego powodu wiele sieci blogowych po prostu nie może sobie pozwolić na korzystanie z SSL .... Przynajmniej do tej pory!

Ogłaszamy zmianę gry! Darmowy SSL dla wszystkich Twoich domen!

Dzisiaj Smart SEO Hosting z dumą mówi, że wszyscy nasi klienci mogą ubiegać się o ważne, globalne certyfikaty SSL dla WSZYSTKICH swoich domen i tak długo, jak utrzymują swoje domeny u nas.

Innymi słowy, możesz dodać SSL do wszystkich swoich domen i przenieść je wszystkie pod SSL za darmo i przez panel WHM.

Weryfikacja i instalacja jednym kliknięciem

Jedną z głównych wad certyfikatów SSL jest proces tworzenia, walidacji i instalacji. Tradycyjnie trzeba użyć openssl do wygenerowania klucza i CSR. Następnie należy wysłać CSR do urzędu SSL i poprosić go o zweryfikowanie własności domeny. Co zwykle odbywa się poprzez weryfikację e-mailową. Następnie urząd SSL generuje klucz publiczny, plik pakietu ca i wysyła je do requestera. Na koniec wszystkie te pliki oraz pierwszy klucz muszą zostać zainstalowane na serwerze WWW. Ten proces może potrwać kilka godzin od pierwszego kroku do ostatecznego zainstalowania SSL na serwerze WWW.

Dla ekspertów SEO, którzy posiadają własną sieć blogów, ten czasochłonny proces oraz koszty związane z SSL sprawiają, że posiadanie SSL dla całej sieci SEO jest niepraktyczne. Tak więc oprócz zapewnienia bezpłatnych certyfikatów SSL dla wszystkich naszych klientów musieliśmy zaprojektować system, w którym można zainstalować i wydać SSL w tak prosty sposób, jak to tylko możliwe. Dlatego wymyśliliśmy rozwiązanie za jednym kliknięciem, w którym możesz wykonać wszystkie powyższe kroki, po prostu wybierając domenę z listy domen i wystawiając i instalując certyfikat SSL.

Jak w prosty sposób korzystać z tej nowej oferty?

To jest proste:

1- Zaloguj się do swojego konta WHM.

2- Z menu na lewym pasku znajdź sekcję wtyczki, a następnie klienta na "Certyfikacie SSL"

3- Teraz powinieneś zobaczyć listę wszystkich swoich domen. Wybierz domenę, dla której chcesz mieć SSL.

4- Kliknij przycisk „Zastosuj i zainstaluj certyfikat SSL”.

5- Poczekaj, ponieważ proces może potrwać kilka sekund

6- W ciągu kilku sekund na ekranie pojawi się potwierdzenie, że certyfikat SSL został wydany, zweryfikowany i zainstalowany automatycznie. Wtedy powinieneś być w stanie uzyskać dostęp do swojej witryny zarówno pod adresem https://twojadomena.com, jak i https://www.twojadomena.com

Dodatkowe kroki potrzebne do wordpress

Ponieważ wordpress jest najpopularniejszym narzędziem wśród naszych klientów, uważamy, że sprawiedliwe jest poświęcenie sekcji poświęconej zmianie ustawień wordpress. Po wykonaniu powyższych kroków Twoja witryna Wordpress powinna już być dostępna pod adresem https://www.twojadomena.com i https://twojadomena.com (w zależności od ustawienia adresu URL wordpress), ale nie wszystkie treści są jeszcze obsługiwane w ramach ssl. W tym celu musisz wykonać następujące kroki:

1- Zaloguj się do panelu administracyjnego Wordpress.

2- Przejdź do menu „Ustawienia” po lewej stronie, a następnie kliknij „Ogólne” i zmień oba adresy URL z http na https

To jest to! Twój blog ma teraz pełną obsługę https. Pamiętaj tylko, że jeśli pola do modyfikacji adresów URL witryny są wyszarzone, oznacza to, że ustawienia witryny są ustawione w pliku wp-config.php. W takim przypadku musisz przejść do swojego konta cpanel (nie whm), wybrać „Eksplorator plików” i edytować zawartość wp-config.php.

Częste pytania

1- Moja strona nie wygląda lub jest renderowana poprawnie lub brakuje niektórych obrazów.

Po przeniesieniu domen do https przeglądarki nie pozwolą na ładowanie żadnej treści https dla adresu URL https (jest to środek bezpieczeństwa zaimplementowany przez większość przeglądarek). Więc jeśli masz jakieś adresy URL w swoim html, które wskazują na http niż ich adres URL https, nie zostaną pobrane. W rezultacie Twój plik CSS lub obrazy mogą nie zostać pobrane, a strona nie będzie renderowana poprawnie. Aby to naprawić, upewnij się, że nie masz żadnych zakodowanych adresów URL http w swoich plikach html.

2- Jak długo ważny jest SSL? SSL jest ważny tak długo, jak długo jesteś z nami.

3- Co się stanie, jeśli usunę konto i dodam nową domenę do mojej listy domen? Możesz otrzymać nowy SSL dla nowej domeny za darmo.

4- A co z moimi dodatkowymi domenami? Twoje dodatkowe domeny mogą ubiegać się o bezpłatny SSL, tak jak reszta Twoich domen.

Ostatnie przypomnienie

1- Certyfikaty SSL są dostępne tylko dla naszych adresów IP SEO. Nie będziesz mógł zainstalować ich osobno na WHM ani na żadnym innym serwerze.

2- Ta oferta jest w fazie beta. Otwórz zgłoszenie do pomocy technicznej, jeśli napotkasz jakiś problem lub zauważyłeś błąd.