Dlaczego posiadanie większej liczby linków przychodzących jest najważniejszym czynnikiem dla SEO.

Linki przychodzące są najważniejszym czynnikiem dla optymalizacji stron pod kątem wyszukiwarek (SEO). W tym artykule podzielę się z Tobą kilkoma krokami, które możesz podjąć, aby zbudować linki przychodzące i zwiększyć popularność swojej witryny.

Co to jest link przychodzący?

Link przychodzący to hiperłącze z jednej witryny do drugiej. Są chlebem powszednim optymalizacji wyszukiwarek, a także ważnym aspektem obecności Twojej marki w Internecie.

Są miarą popularności (im bardziej popularna jest inna witryna, tym więcej osób będzie do Ciebie linkować), ważności (im bardziej autorytatywna jest Twoja witryna, tym więcej osób będzie do Ciebie linkować), wiarygodności ( bardziej wiarygodne w Twojej dziedzinie, tym większe prawdopodobieństwo, że ludzie będą chcieli połączyć się z Tobą) i trafność (linki mogą być postrzegane jako wskazówka, że Twoje treści dobrze pasują do tego, czego szukają).

Link przychodzący to rodzaj hiperłącza w witrynie innej firmy, który wskazuje na Twoją witrynę.


  • Link przychodzący to rodzaj hiperłącza w witrynie innej firmy, który wskazuje na Twoją witrynę. Innymi słowy, to najprostsza forma reklamy dla każdej firmy. Jest to również jeden z najważniejszych czynników decydujących o tym, jak Google będzie oceniać Twoją witrynę (więcej o tym później).

  • Linki przychodzące prowadzą z powrotem do Twojej strony i informują Google, że jesteś wystarczająco ważny, aby inne osoby również chciały, aby odwiedzały Cię osoby podobne do nich. Im bardziej jesteś popularny, tym większe prawdopodobieństwo, że inni również będą chcieli do Ciebie wrócić. Dlatego posiadanie wielu dobrych linków przychodzących może być tak ważne: pokazuje Google, że to, co znaleźli w „wyszukiwaniach Google” przez użytkowników, jest wystarczająco cenne dla innych wyszukiwarek, takich jak Bing czy Yahoo! Wyszukiwarka (wykorzystująca wiele elementów z Google) również okazałaby się wystarczająco pożądana”.

Linki przychodzące powinny być częścią optymalizacji wyszukiwarek poza stroną (SEO).


Linki przychodzące są kluczowym elementem optymalizacji wyszukiwarek poza stroną (SEO). Wyszukiwarki wykorzystują linki przychodzące jako miarę popularności. Gdy inne witryny zawierają linki do Twojej własnej, informuje to Google, że Twoje treści są na tyle ważne, aby inni mogli o nich mówić we własnej witrynie – co może prowadzić do wyższych pozycji w rankingu i większego ruchu dla Ciebie!

W rzeczywistości algorytm rankingu stron Google wykorzystuje zarówno czynniki na stronie (takie jak użycie słów kluczowych), jak i czynniki poza stroną (takie jak linki przychodzące z innych witryn). Algorytm Google sprawdza, ile osób łączy się z Twoją stroną, analizując popularność Twojej strony, a także sprawdza, jak trafne są te strony w stosunku do treści na Twojej stronie. Innymi słowy: jeśli ktoś inny uważa, że to, co masz do powiedzenia, jest warte podzielenia się z jego publicznością, to są spore szanse, że Google też tak pomyśli! Jeśli więc poważnie myślisz o poprawie swojej pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania Google, włożenie pewnego wysiłku w zbieranie wysokiej jakości linków przychodzących powinno znaleźć się na szczycie listy.

Uzyskanie wysokiej jakości linków przychodzących może być trudne. Będziesz musiał nad tym popracować lub może się to zdarzyć naturalnie. Inną opcją jest zbudowanie własnej sieci prywatnych blogów.


Uzyskanie wysokiej jakości linków przychodzących może być trudne. Będziesz musiał nad tym popracować lub może się to zdarzyć naturalnie. Inną opcją jest zbudowanie własnej sieci prywatnych blogów. Oznacza to, że tworzysz sieć stron internetowych, które łączą się ze sobą, dzięki czemu każda witryna korzysta z ruchu pochodzącego z innych witryn w sieci. To świetny sposób dla małych firm i startupów, które nie mają dużego budżetu na płatne reklamy lub kampanie PPC z Google Adwords lub Bing Ads, aby przyciągnąć wysokiej jakości ruch z powrotem do swoich witryn bez rozbijania banku!

Inną opcją jest kupowanie linków z serwisów takich jak Fiverr, które są tanie, ale generalnie nie przenoszą dużej wartości SEO na Twoją witrynę. Jeśli interesuje Cię ta metoda uzyskiwania większej liczby linków zwrotnych, przed podjęciem decyzji o tym, ile pieniędzy powinieneś wydać na tego typu usługi, porozmawiaj ze specjalistą SEO, ponieważ mogą one kosztować więcej, niż są warte, jeśli są nie zrobione dobrze!

Wniosek

Podsumowując, więcej linków przychodzących jest najważniejszym czynnikiem dla SEO. Nie bój się prosić o nie (lub oferować, że zrobi to innym osobom), ponieważ uzyskanie wysokiej jakości linków przychodzących może być trudne. Musisz nad tym popracować, aby stało się to naturalnie. Ostatnią opcją jest zbudowanie własnej sieci prywatnych blogów z pomocą dostawcy hostingu SEO.