JAK TWORZYĆ POMYSŁY I SPRZEDAWAĆ – Część 2

Pomysły mają wiele form i rozmiarów i mogą być bardzo skomplikowane. Pomysły mogą mieć charakter prosty lub złożony. A dzięki ich bardzo charakterystycznej subiektywnej naturze możemy założyć, że pomysły różnią się w zależności od tego, co lub jak są prezentowane. Niektóre mogą być w fantazyjnych, wiązanych opakowaniach, inne w prostych opakowaniach, inne są tak naturalne, jak to tylko możliwe. Bez względu na to, jak przyjdą, tylko te, które się wyróżniają, faktycznie trafiają do młyna i przetrwają sesje burzy mózgów. Dostrzegalne pomysły to te, które mogą wytrzymać rygory planowania i rozwoju, i mogą być tak skonstruowane, aby były w stanie dotrzeć do ostatniego procesu strategii tworzenia treści.

Jak wspomniałem na poprzednim blogu, istnieje nauka o tym, jak powstają pomysły. Ten proces twórczy pokazuje, jak ustrukturyzowane podejście do tworzenia pomysłów skutkuje wysoką jakością treści cyfrowych, które są skuteczne i zgodne z wymogami czasu i technologii. Takie podejście zapewnia, że jakość wydruku jest równie wysoka jak i kaliber. Maksymalizacja tego strukturalnego procesu pozwala na zróżnicowaną, ale spójną strategię, która odróżnia Twoje treści cyfrowe od reszty.

Konfigurowanie środowiska

Zacznijmy więc. Po pierwsze, ważne jest, aby znać środowisko, w którym tworzysz swoją strategię ideacji. Aby to skonfigurować, musimy zastanowić się, jak często trzeba tworzyć pomysły na treści. Idąc dalej, konieczne jest również zrozumienie, dla kogo piszesz i jakie masz zasoby, aby zmaksymalizować zawartość. Ponieważ strategia tworzenia pomysłów może się różnić w zależności od firmy lub branży, do której należysz, znajomość odbiorców lub rynku jest kluczowym elementem. Teraz to może nie wystarczyć. W związku z tym, gdy kierujesz się do swoich odbiorców, zrozumienie ich pod kątem oczekiwań i określenie krótko- lub długoterminowych potrzeb będzie cenne. Pozwala to na ustalanie celów i celów z niemal nieskazitelną dokładnością, która prowadzi do trwałych i solidnych wyników.

Zrozumienie swojego środowiska

Częstotliwość tworzenia treści zależy również od firmy, z którą współpracujesz. Jeśli na przykład zajmujesz się copywritingiem dla dużej wewnętrznej agencji, takiej jak Wazzle Media, i dysponujesz różnorodnymi zasobami i kanałami, oczekuje się, że będziesz dostarczać teksty kilka razy w miesiącu. Jeśli pracujesz samodzielnie lub jako freelancer, może to być nawet trzy lub cztery razy w roku.

W tym procesie kluczowe znaczenie ma fizyczne środowisko, w którym powstaje ideacja. Powiedzmy, że twoja stacja robocza jest pełna akt i dokumentów zaśmieconych na biurku, przypominających ci o zbliżających się terminach, nie jest tak sprzyjająca, jak chcesz, aby zrobić ten moment żarówki. Przestrzeń fizyczna, w której pracujesz, może w rzeczywistości spowolnić Twój mózg, a tym samym utrudnić strategię tworzenia treści.

Ewolucja idei

Biologiczny proces tworzenia treści zaczyna się (gdzie indziej) w mózgu. Zrozumienie, w jaki sposób tworzone są idee, doprowadziłoby nas do trzech kluczowych elementów lub sieci współpracujących ze sobą jako system i fundamentalny w tej strukturze — sieci istotności, sieci uwagi endogenicznej lub wykonawczej oraz sieci wyobraźni. Są to domyślne sieci w mózgu, które kontrolują synapsy i dają mózgowi zdolność do wykonywania swojej podstawowej pracy – myślenia.

Sieć Salience

Sieć istotności zajmuje się przetwarzaniem, działając jak przełącznik, rzeczy wokół ciebie, które są następnie kierowane do odpowiednich obszarów mózgu.

Sieć uwagi endogennej lub wykonawczej

Sieć endogenna lub wykonawcza to ta część mózgu, która jest połączona z pamięcią i przechowuje informacje i dane do wykorzystania w przyszłości. Jest to związane z faktycznym procesem myślenia, częścią, której używamy, gdy naprawdę myślimy głęboko, na przykład podczas spotkania lub umowy biznesowej, którą chcesz przypieczętować.

Sieć Wyobraźni

Przetwarzanie informacji, klasyfikowanie i odnoszenie ich do innych scenariuszy to funkcja sieci wyobraźni. Zasadniczo łączy przeszłe, obecne i przyszłe scenariusze, które mają wywołać nowe pomysły.

Środowisko fizyczne

Praca w środowisku oddalonym od ruchliwego i hałaśliwego biura może pomóc zmaksymalizować działanie tych trzech sieci. Odcięcie się od pozagiełdowej atmosfery biura pomaga mózgowi się trochę zrelaksować – co w rzeczywistości sprawia, że mózg „rozluźnia się” i jest w stanie pracować na pełnych obrotach. Czasami w tym procesie pomaga nowe środowisko, takie jak cicha kawiarnia, w której możesz pracować z zespołem i swobodnie omawiać pomysły dotyczące treści bez ciągłego przerywania przez innych kolegów. Inne środowisko pomaga zachęcić mózg do tworzenia nowych i pomysłowych pomysłów.