JAK TWORZYĆ POMYSŁY I SPRZEDAWAĆ JE – Część 4

Na ostatnim blogu omawialiśmy proces burzy mózgów, który jest niezbędny w tworzeniu treści. Oto kilka ostatnich elementów.

Ramy semantyczne. Frazy semantyczne w copywritingu porządkują informacje z jednego podmiotu do drugiego bez konieczności wyraźnego powiązania między nimi i identyfikują, w jaki sposób dane słowo może być powiązane w kontekście z innymi dokumentami. Aaron Bradley świetnie wykorzystał to narzędzie w marketingu przychodzącym, podobnie jak Matthew Brown z Moz Blog. Biorąc pod uwagę, że inne frazy lub słowa mogą być połączone semantycznie, pomaga ulepszać treść i osiągać wysokie wyniki wyszukiwania. Takimi narzędziami byłyby słowa kluczowe LSI, które mierzą gęstość słów kluczowych. Kolejnym narzędziem jest Freebase.

Popularne tematy. Pewnym sposobem na zwiększenie ruchu w swoich treściach jest skupienie się na pisaniu artykułu o popularnych rozmowach. Dzięki temu możesz zdobyć stałą liczbę odwiedzających, nawet nietrwałych, ponieważ dyskusje i tematy na całym świecie zmieniają się niemal drastycznie każdego dnia. Więc uważaj na tego. Zawsze bądź elastyczny i na bieżąco.

Zawartość. Oczywiście ważniejsza w strategii tworzenia treści jest sama treść. Demografia odbiorców, analiza konkurencji i analiza słów kluczowych są integralną częścią tworzenia wysokiej jakości treści, które mają generować duży ruch. Tworzenie treści może być wyczerpującym zadaniem, jeśli nie znasz zbyt dobrze swoich odbiorców. Jakie są ich frustracje? Jakie są ich potrzeby? Czego szukają w produkcie? Twoje treści muszą być w stanie zidentyfikować te frustracje i spełnić te wymagania klientów. Wydaje się, że to całkiem prosta strategia marketingowa, prawda?

Klasyfikowanie treści. Gdy masz już wszystkie pomysły na swoje treści, pamiętaj, aby sklasyfikować je według typów. Pozwala to wskazać pomysły, które mogą wydawać się słabe i wymagają więcej procesu burzy mózgów.

Sprzedaj zawartość. Teraz masz treść. Ten ostatni krok gwarantuje, że nie skończysz z pustymi rękami. Sprzedawaj swoje treści. Treść powinna umożliwiać wprowadzenie kampanii lub, jak już wcześniej podaliśmy przykład, chirurgii plastycznej na rynek docelowy. Świetne treści powinny być w stanie uchwycić odbiorców na początku dzięki korzyściom i zaletom, tworząc w ten sposób popyt wśród określonej publiczności, który ostatecznie doprowadzi ich do podjęcia określonego działania.

Przejście przez ten strukturalny proces z pewnością przeniesie strategię tworzenia treści do kolejnego spektrum marketingu, które może wytrzymać różne styczne niszy i kampanii. Należy jednak zauważyć, że pisanie treści to ciągły proces, który musi angażować odbiorców – rynek. Treść powinna zatem pomagać ludziom w procesie zakupu lub subskrypcji oferty, która wzmacnia długoterminowe relacje.

Nadal muszą istnieć ciągłe procesy burzy mózgów, które oferują wspólne środowisko i wysiłek związany z utrzymaniem klientów i klientów. W ten sposób nie uciekają do konkurencji.

Podsumowując, powtórzę to, co powiedział Neil Gaiman na początku tego bloga, że pomysł to tylko pomysł. Liczy się to, co z nim zrobisz. Spraw, aby ten pomysł był wspaniały, przekształcając go w rozwijającą się, realistyczną i zbywalną koncepcję, która może zmienić Twój rynek w lojalnych i zadowolonych klientów. I jak powiedział Jerry Yang, jeden ze współzałożycieli Yahoo!: „Myślę, że zawsze można mieć świetną firmę, jeśli ma się świetne pomysły”.