Jak uniknąć problemu z deindeksacją Google – tajemnice SEO bez śladu

November 12, 2014
Algorytmy Google SEO Panda

Jednym z głównych problemów ekspertów SEO jest deindeksacja ich domen przez Google. Zapłaciłeś dobre pieniądze za starą domenę dla swojej prywatnej sieci blogowej, ale po kilku miesiącach Google deindeksuje Twoją domenę i cały czas i pieniądze, które wydajesz na tę domenę, znikają.

W tym poście omówimy, jak uniknąć tego problemu, ale najpierw, aby lepiej zrozumieć, jak rozwiązać ten problem, musimy najpierw omówić, w jaki sposób Google zdecydowało się na deindeksację domeny. Innymi słowy, jakie środki podejmuje Google, aby oznaczyć domenę jako spam i w rzeczywistości zbyt spamerską! do deindeksowania.

W pewnym sensie jest to historia powstania Smart SEO Hosting! Z biegiem lat straciliśmy wiele dobrych cennych domen (tysiące dolarów każda) do tego stopnia, że stwierdziliśmy, że wystarczy i postanowiliśmy uruchomić ofertę hostingu SEO od podstaw, która wyprzedza algorytm Google nie opóźniony o lata.

Spojrzeliśmy wstecz na własne doświadczenia i znaleźliśmy wzorce, które były problematyczne i jeden po drugim pozbywaliśmy się ich wszystkich.

Ale najpierw, jak obiecano, porozmawiajmy o naszym nowym Bogu, „Google” !!

W jaki sposób Google oznacza witrynę jako spam?

Google pod względem technicznym i zasobów ma do dyspozycji 3 różne rodzaje broni, jeśli chodzi o lokalizowanie blogów SPAM:

1. Zawartość strony internetowej

Treść witryny to najłatwiej dostępne źródło, z którego Google może korzystać. Istnieje wiele błędów początkujących, które mogą popełnić niektórzy, aby znaleźć się po złej stronie algorytmu Google.

2. Ogólne ślady techniczne sieci blogów prywatnych

W tym miejscu pojawia się większość hostingów SEO i niestety większość z nich zawodzi. Nie tylko zawodzą, ale stają się największymi zabójcami blogów SEO!

Istnieje wiele parametrów związanych z IP, które Google może sprawdzić i wykorzystać do ustalenia relacji między domenami, w tym rDNS, serwery nazw, klasy IP, rekordy IP whois, centra danych każdego adresu IP, firmy będące właścicielami każdego adresu IP i historię spamu każdego adresu IP (Don nie martw się Jeśli nie znasz wszystkich tych tematów, omówimy je wszystkie w następnej sekcji! )

3. Działania ręczne

Dzieje się tak, gdy pracodawca Google ręcznie sprawdza jeden z Twoich blogów i stwierdza, że jest on spamem, a następnie ręcznie i trwale usuwa Twoją witrynę z indeksu Google. Nie martw się jednak, w ostatniej części tej serii blogów pokażemy Ci kilka prostych linijek kodów, które możesz dodać do swojego .htaccess i znacząco zminimalizować to ryzyko.

W następnym wpisie na blogu z tej serii porozmawiamy o tym, jak uniknąć prostych błędów w treści strony internetowej, aby ukryć się pod radarem Google. Kliknij tutaj: „ 10 działań dotyczących treści, które należy wykonać, aby uchronić bloga przed deindeksowaniem ”, aby przeczytać resztę tej serii.