Komunikaty prasowe przeboju kinowego i sposób ich tworzenia

Niektórym komunikaty prasowe mogą wydawać się przeszłością, ale to narzędzie może nadal odgrywać kluczową rolę w strategii public relations firmy. W grze chodzi o to, by zostać zauważonym, a dobry komunikat prasowy załatwiłby sprawę. Używaj go poprawnie, a może wylądować w niektórych mediach.

Jednak wciąż jest pewien haczyk. Komunikaty prasowe, że musisz być zrobione dobrze, bo inaczej może wyrządzić szkodę zamiast pożytku. Patrząc wstecz na nieudane komunikaty prasowe, błędy są prawie takie same. Większość z nich jest nieistotna, nieciekawa lub po prostu wywołuje ziewanie.

Chcesz wiedzieć, jak zrobić przebojową informację prasową? Daj się zauważyć, wypróbowując te wskazówki.

  • Bądź kreatywny – Zamiast starać się być jednym z tłumem, postaraj się, aby komunikat prasowy się wyróżniał. Perspektywa i kąt twojego podejścia może właśnie to zrobić, a kiedy tak się stanie, reporterzy są bardziej skłonni to zauważyć. Stwórz wybuchowy nagłówek, aby zwrócić na siebie uwagę, i uzupełnij go dobrą historią, aby uwaga nie zbłądziła. Mając na uwadze to, na co publiczność zareaguje najbardziej, spróbuj przedstawić tę historię.
  • Daj zabójczy nagłówek - Ponieważ pierwsze wrażenie trwa, postaraj się, aby nagłówek komunikatu prasowego był tak dobry, jak to tylko możliwe. Oczywiście sama historia powinna być równie cudowna, ale aby dziennikarze mogli się ugryźć, powinni uznać Twój nagłówek za godny. Ponownie, celem jest przyciągnięcie uwagi ludzi, ponieważ gdy nagłówek ich zaintryguje, bardziej prawdopodobne jest, że przeczytają historię w następnej kolejności.
  • Drażnij się trochę - Ze względu na napięte harmonogramy reporterów, nie mają tendencji do czytania długich tekstów. Idealny komunikat prasowy niekoniecznie zawiera wszystkie szczegóły, ale ma na celu przyciągnąć uwagę reportera i sprawić, by chciał dowiedzieć się więcej. Spraw, aby komunikat prasowy był dobry, ale krótki, a reszta historii może nastąpić.
  • Wycofaj się ze starych - Jak dokładnie omówiono powyżej, powinieneś starać się przyciągnąć jak najwięcej uwagi. Nie ma potrzeby stosowania klasycznego, tradycyjnego formatu. Możesz dodać zdjęcia, filmy i wszystko, co może sprawić, że Twoja historia stanie się punktem kulminacyjnym.

Daj nam własne wskazówki! Zostaw komentarz i podziel się tym, jak robisz swoje komunikaty prasowe.