Korzystanie z Instagrama dla Twojej firmy

Przy ponad 80 milionach użytkowników, ponad 5 milionach zdjęć przesyłanych dziennie, co daje w sumie ponad 4 miliardy, a do tego średnio prawie 600 polubień i ponad 80 komentarzy na sekundę, Instagram jest rzeczywiście wagą ciężką. Kto nie chciałby mieć tych numerów po swojej stronie?

Przy tak dużej liczbie obserwujących, Instagram powinien być postrzegany nie tylko jako aplikacja społecznościowa, ale także jako platforma marketingowa. Instagram to dość nowy sposób na zwiększenie wpływu i zasięgu firmy, ale tylko wtedy, gdy jest skutecznie wykorzystywany. Oto kilka pomysłów, które mogą pomóc Ci wykorzystać Instagram w biznesie.

  • Oczywiście możesz użyć Instagrama do zaprezentowania swoich produktów. Najlepiej jednak mieć zdjęcia swoich produktów w akcji. Tępe zdjęcia produktów wyglądają nudno, dlatego klienci mogą preferować, abyś pokazał im swoje produkty zgodnie z ich przeznaczeniem.
  • Każdy uwielbia chodzić za kulisy. Spróbuj pokazać swoim obserwującym, jak powstają Twoje produkty, lub przyjrzyj się, jak obchodzisz się z ich produktami, zanim je wyślesz. Spraw, aby wszyscy poczuli się częścią Twojej firmy.
  • Klienci chcą wiedzieć, co możesz zrobić. Zwłaszcza jeśli Twoja firma opiera się na usługach, być może film poklatkowy z całego procesu pokaże widzom, do czego jesteś zdolny. Jeśli film nie jest Twoim gustem, możesz spróbować pokazać im gotowy produkt, lub jeszcze lepiej, porównanie obok siebie, pokazujące przed i po.
  • Biznes zawsze dotyczył ludzi i warto to podkreślić. Byłoby bardzo pomocne, gdybyś umieścił zdjęcie swoich pracowników. Dotyczy to nie tylko pracy korporacyjnej i biurowej, ale także pracy. To dałoby Twoim obserwującym pomysł, że Twoja firma przywiązuje również wagę do swojej kultury.

To jednak nie wszystkie klucze do sukcesu marketingowego na Instagramie. Istnieje mnóstwo innych sposobów na marketing za pomocą Instagrama, a piękno polega na tym, że kreatywność jest zawsze mile widziana. Możesz wypróbować nowe sposoby korzystania z Instagrama w swojej firmie.

Powinieneś także pamiętać o kilku rzeczach, ponieważ pomimo wolności zapewnianej przez media społecznościowe, niektóre sposoby są wciąż lepsze od innych. Zapamiętaj kilka z tych wskazówek i możesz już iść.

  • Instagram nie jest tradycyjny. Twoje posty byłyby bardziej skuteczne jako reklamy, jeśli dasz im trochę kontekstu.
  • Zrób trochę zwiadu. Sprawdź, które trendy są popularne i wykorzystaj to na swoją korzyść.
  • Nie zalewaj kanałów swoich obserwatorów zbyt często zamieszczając posty. Jeśli publikujesz zbyt często, Twoi obserwatorzy mogą się zirytować.
  • Używaj odpowiednich hashtagów. Hashtagi pomogą osobom spoza Twojego kręgu odkryć Twój produkt.
  • Instagram to jedna platforma, ale jest ich więcej. Spróbuj także użyć Facebooka i Twittera, aby zmaksymalizować swoją ekspozycję.

Być może masz własne sztuczki marketingowe na Instagramie. Zachęcamy do udostępnienia go poniżej!