Nie bądź gościem Drive-by Blogger

Blogowanie gości to obecnie nowy trend. Możesz być reklamowany, pojawiając się w poście innego blogera, a jego obserwatorzy dowiadują się o Twoim blogu. Współpraca taka jak ta pomaga zwiększyć Twój wpływ i zasięg, a to z kolei otworzy przed Tobą więcej możliwości.

Ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się: „Co się stanie, gdy będę gościem na tym blogu?” Cóż, po pierwsze, NIE robisz drive-by. Blogowanie gości z drive-by nie wiąże się z kulami, ale jest bardzo dobrze zdolne do wybicia dziury w twojej reputacji blogera. Nadal oczekuje się od ciebie zrobienia kilku rzeczy po tym, jak zrobisz gość, a to jest po prostu etykieta blogowania.

Więc jakie masz obowiązki po tym gościu? Oto kilka rzeczy, które możesz sprawdzić, czy poprawnie wykonałeś blogowanie gości.

  • Zrób jakąś promocję ze swojej strony – W trosce zarówno o blogera prowadzącego, jak i swojego, post na blogu powinien mieć jak największą aktywność. Weź udział w promowaniu postu, udostępniając go na wszystkich swoich platformach. To również buduje lepsze relacje między tobą a gospodarzem.
  • Zaangażuj się w sekcję komentarzy – Oprócz zobaczenia Cię w poście na blogu, odpowiadanie na komentarze to kolejny sposób na to, by potencjalni obserwatorzy zostali zauważeni. Daj się odczuć, odpowiadając na komentarze i odpowiadając na pytania w sekcji komentarzy.
  • Bądź wdzięczny – Kiedy otrzymasz zmianę, aby zostać gościnnym blogerem, poinformuj gospodarza, że doceniasz tę okazję. Podziękuj im. Coś tak prostego może zdziałać cuda.
  • Bądź w kontakcie – Nie zrywaj więzi z gospodarzem. W końcu relacja gospodarz-gość jest nadal relacją. Utrzymywanie zdrowych relacji opłaci się na dłuższą metę, a w przyszłości możesz uzyskać więcej możliwości gościnności.

Czy istnieją inne wskazówki dotyczące etykiety dla gości, którymi możesz się z nami podzielić? Daj nam znać, komentując!