Obsługa skarg szeregowych 101

Istnieją różne typy klientów i możesz spotkać większość, jeśli nie wszystkich, biorąc pod uwagę, że prowadzisz działalność już od jakiegoś czasu. Jeden typ klientów jest jednak najbardziej irytujący i nie bez powodu nazywa się ich „narzekającymi seryjnie”. Bez względu na to, co robisz, znajdą coś, na co mogą narzekać. A najgorsza część? To klienci, a WY NADAL musicie zajmować się ich reklamacjami!

Bądź szczery. Wiesz, że chcesz je po prostu zignorować. Ale zajmowanie się reklamacjami to tylko kwaśna część biznesu. Oczywiście istnieją sposoby, aby zrobić to poprawnie. Radzenie sobie z seryjnymi narzekaczami może być trudne, ale da się to zrobić. Oczywiście do pewnego stopnia. Pozwól, że dam ci kilka wskazówek.

  • Daj im szybką wygraną - Seryjni narzekający będą zużywać Twój czas. Częściej niż nie, narzekanie potrwa do godzin. Najlepszym rozwiązaniem byłoby po prostu dać im to, czego chcą. O ile nie będzie to kosztować zbyt wiele, lepiej po prostu pozwolić im wygrać, niż spędzać z nimi zbyt dużo czasu.
  • Zrozumienie idzie daleko - Tak, to prawda, że narzekają na prawie wszystko. Ale staraj się słuchać, ponieważ niektóre obawy są uzasadnione. Zrozum, dlaczego narzekają i postaraj się to zauważyć. Informacje zwrotne mogą pomóc w uniknięciu takich spotkań w przyszłości.
  • Opłaca się być przygotowanym - Aby lepiej radzić sobie z różnymi sprawami, Twój zespół powinien wiedzieć, kim są seryjni narzekający. Daj im znać, którzy klienci często narzekają, i powinni być gotowi do walki, gdy tylko klient wejdzie do sklepu.
  • Nie możesz zadowolić wszystkich - Aby dodać, niektórzy ludzie po prostu NIE MOGĄ być zadowoleni. Zważ rzeczy. Zadaj sobie pytanie, czy warto spróbować pozyskać klienta. Jeśli nie jest to możliwe, nie bój się za bardzo.
  • Dobra ucieczka - Poddanie się i zaakceptowanie porażki to dwie bardzo różne rzeczy. Jeśli wszystkie powyższe wskazówki nie działają, a klient nie jest duży, możesz rozważyć po prostu odpuszczenie go. Jak zawsze mówi moja mama: „Możesz odzyskać pieniądze, ale nie możesz odzyskać straconego czasu”. To i oczywiście stres, który powodują. Powinieneś zdecydować, czy są tego warte, ponieważ nie wszyscy są.

Podziel się z nami swoim doświadczeniem z takimi klientami i powiedz nam, jak poradziłeś sobie z tą sytuacją. Daj nam komentarz poniżej.