Połączenie Twitter-Media: przewodnik dla początkujących

Istotą mediów, zresztą z biznesowego punktu widzenia, jest zwiększenie zasięgu firmy. Platformy medialne mogą służyć do zwiększania swoich wpływów i dotarcia do osób, które w przyszłości mogą być wartościowymi klientami. Brzmi dobrze, prawda? Cóż, to jest skarb, a klucz dostępu do dobrych rzeczy opiera się na tym, jak dobre są twoje relacje z mediami. I niestety nie zawsze jest to coś, co można kupić w sklepie.

Obecnie media mają postać aplikacji internetowych. A dzięki temu jesteś o krok bliżej do szerszego zasięgu! Twitter to platforma, która łączy reporterów mediów głównego nurtu ze światem. Korzystają z Twittera, aby znajdować dobre historie i dzielić się wiadomościami, i to jest miejsce, w którym powinieneś dążyć do nawiązania z nimi kontaktu.

Ważnym pytaniem jest i zawsze było, jak. Jak zacząć? Jak przyciągnąć ich uwagę? Na szczęście dla Ciebie mamy kilka wskazówek, którymi możesz się kierować.

  1. Śledź ich – Nie możesz się z kimś połączyć, jeśli nie wiesz, gdzie się znajdują. Spróbuj obejrzeć wiadomości i poczekaj, aż pokażą imię reportera. Zwykle wyświetlany jest również uchwyt na Twitterze reportera. Możesz także wypróbować najbardziej oczywisty i być może najłatwiejszy sposób: Google je!
  2. Uzupełnij swój profil – Aby odfiltrować fałszywe kontakty do potencjalnych klientów, ludzie sprawdzają tło, przeglądając profile osób, które ich interesują. Powinieneś być przygotowany i mieć wypełniony profil zanim skontaktujesz się z reporterami. Podaj jasne informacje o sobie i tym, co robisz, może dodaj kilka informacji o firmie, w której pracujesz.
  3. Buduj relację — Unikaj zmuszania reportera do napisania artykułu o Twojej firmie. Jak każdy związek, zaczynasz od małych rzeczy, a następnie udajesz się do głębszych połączeń. Może mógłbyś wysłać im wiadomość i przeprowadzić z nimi dobrą rozmowę i pozwolić, by sprawy płynęły, aż w końcu porozmawiasz o pracy.

Twitter to dobre miejsce, aby w taki czy inny sposób zwiększyć swoją widoczność. Wypróbuj je, a rozwój może po prostu stać się dla ciebie łatwiejszy.