Prosty przewodnik po budowaniu relacji z blogerami

January 21, 2020
SEO marketing linki zwrotne

Blogowanie i jego wpływ nigdy nie były tak duże, jak dzisiaj, a mądrą rzeczą, jeśli jesteś właścicielem firmy, jest próba wykorzystania wpływu, jaki mają. Nawet mali blogerzy mają tysiące osób, które ich śledzą, a to oznacza tysiące potencjalnych klientów, którzy usłyszą o Twoim produkcie, jeśli bloger pomoże Ci się reklamować. Już samo to powinno być powodem, dla którego powinieneś nawiązać dobre relacje z jednym lub kilkoma blogerami.

Ale jak to robisz? Chciałbyś, aby Twoje produkty były prezentowane w kilku kanałach blogowych, ale od czego zacząć? Spróbuj wykonać niektóre z tych kroków. Być może jeden z nich sprawi, że w końcu pojawisz się na jednym lub dwóch poście na blogu.

  • Upuść komentarz do swoich postów – Poza wiadomościami, blogerzy często sprawdzają sekcję komentarzy swoich postów. Zostaw komentarz pod postem blogera, a jest szansa, że to zauważy. Aby jednak zwiększyć te szanse, powinieneś zostawić komentarze, które sprawią, że będą chcieli rozpocząć z tobą rozmowę.
  • Wyślij wiadomość bezpośrednio – jak wspomniano wcześniej, blogerzy uważnie obserwują swoją skrzynkę odbiorczą. Wysłanie wiadomości w mediach społecznościowych może rozpocząć współpracę między Tobą a blogerem. Szukają firm, które zaoferują im ofertę reklamową, a Ty szukasz kogoś, kto zwiększy Twój zasięg. Wszystko, co musisz zrobić, to zrobić pierwszy krok i sięgnąć.
  • Pomóż im promować – Blogerzy to ludzie biznesu tak samo jak Ty i tak samo uwielbiają promocje. Jak mówią, dobry związek to droga dwukierunkowa. Promowanie ich blogów spowodowałoby wzrost ruchu z ich strony, a gdy to zauważą, z pewnością by to docenili.
  • Skontaktuj się z nimi przez e-mail – Wielu blogerów ma swoje adresy e-mail na swoich kanałach i nie bez powodu. Najpierw wyślij im e-mail z komplementem, a to powinno zacząć wszystko. Niedługo potem prawdopodobnie rozmawiałbyś z nimi o interesach.

Powiedz nam co myślisz! Daj nam znać, jeśli masz więcej sekretów, jak nawiązać relacje z blogerem, upuszczając komentarz poniżej.