Szczęśliwy zespół = dobry biznes: jak sprawić, by miejsce pracy było szczęśliwsze

Żadna maszyna nie działa dobrze, chyba że jest dobrze utrzymana. Sprawdź te koła zębate, nasmaruj te połączenia, dokręć śruby i rób to od czasu do czasu. Mechanizm działa najskuteczniej, gdy wszystkie jego potrzeby są zaspokojone. To samo dotyczy Twojego zespołu!

Zazwyczaj praca powoduje stres. Nieszczęśliwi pracownicy są niezmotywowani i powolni, co wpłynie na wydajność, co z kolei sprawi, że Twoja praca jako szefa będzie bardziej frustrująca. Z drugiej strony zadowolony pracownik zdziała cuda dla firmy. Szczęśliwi pracownicy znacznie ułatwiają pracę wszystkim, czy to lepszą i szybszą pracą, czy też po prostu rozjaśniając ogólną atmosferę pokoju tymi słodkimi uśmiechami. Z drugiej strony zadajesz sobie jedno: jak? Spróbuj tych!

  1. Zostaw trochę miejsca na rozwój – W dzisiejszych czasach ludzie szukają rozwoju, a nie tylko płacą. Ludzie będą szukać szansy na awans i pracę, która dałaby im satysfakcję. Daj im trochę przestrzeni do rozwoju i daj im coś, na co mogą liczyć i do czego dążyć. Powinno to dać im poczucie celu, a nie poczucie bycia zamkniętym w klatce.
  2. Niech mają życie - Nawet pracoholicy mają życie po zmianie. Dobra równowaga między pracą a zabawą zapewnia ludziom odpoczynek, którego potrzebują, a najlepiej będą pracować, gdy będą odpoczywać. Nie powinni czuć się przykuci do pracy. Daj im szacunek, kiedy muszą spędzić te osobiste dni.
  3. Rozpoznaj, co robią — Jak to się mówi, zwykłe podziękowanie jest bardzo przydatne. I rzeczywiście tak jest! Powiedz swoim pracownikom, że praca, którą wykonują, nie idzie na marne i jest doceniana i zauważana. Nagradzaj dobrą pracę i zapewniaj zachęty, aby Twoi pracownicy czuli się docenieni.
  4. Zadbaj o słuchanie - Komunikuj się ze swoimi pracownikami, aby dać im możliwość wypowiedzenia się w sprawach, które ich dotyczą. Jako ich przywódca, Twoim obowiązkiem jest zajmowanie się obawami swoich zwolenników. Jeśli czują, że słuchasz i chcesz pomóc w zaspokojeniu ich potrzeb, możesz uniknąć problemów w miejscu pracy.
  5. Daj swoim pracownikom opcje — Mówiąc prościej, niektóre harmonogramy po prostu nie działają dla wszystkich. Pomocne mogą być elastyczne godziny pracy. Jeśli praca, którą mają do wykonania, nie jest tak wrażliwa na czas, możesz rozważyć zapewnienie swoim pracownikom godzin pracy, które są dla nich najlepsze. Oczywiście pod warunkiem, że skończą pracę na czas.

Aby pozostać wiernym numerowi 4, powiedz nam, jak lepiej zadowolić pracowników. Komentarz poniżej!