Twoi pracownicy powinni być Twoimi najlepszymi ambasadorami marki

February 8, 2020
marketing

Wszystkie firmy, nie tylko te duże, potrzebują ambasadora marki do dalszej promocji produktów i usług firmy. Większość szukałaby najgorętszych nazwisk tamtych czasów, takich jak modele, artyści i ludzie wpływowi w swoich dziedzinach. Ale żeby zdradzić ci mały sekret. Idealnego ambasadora marki nie można znaleźć na billboardach ani w reklamach telewizyjnych, a wszystko, co musisz zrobić, to poczekać, aż zacznie się ich zmiana od 9 do 17!

Twoi pracownicy reprezentują Twoją firmę i markę. Biorąc to pod uwagę, chciałbyś być dobrze reprezentowany, prawda? Twoi pracownicy są nie tylko odzwierciedleniem tego, jak traktujesz swoich ludzi, ale szczęśliwy pracownik jest dobrym wyrazem kultury Twojej firmy i oznaką dobrego środowiska pracy.

Teraz, gdy już wiesz, jak ważni są Twoi pracownicy jako ambasadorzy marki, warto zwrócić uwagę na to, jak najlepiej o nich dbać. Pamiętaj o tych wskazówkach, a na pewno będziesz dobrze reprezentowany.

  • Zadowolony pracownik = dobry ambasador – Z pewnością chciałbyś, aby Twoi pracownicy byli zadowoleni z firmy. Muszą być traktowani dobrze, z szacunkiem i uznaniem, i muszą być traktowani jak ważny atut, jakim są. Dopóki czują, że odgrywają ważną rolę, dumny pracownik wykonałby awans, którego potrzebuje Twoja firma.
  • Trzymaj się swoich podstawowych wartości – Najlepiej byłoby, gdyby Twoja firma pracowała nad wspólnym celem i wizją. Pracownicy Twojej firmy z pewnością chcieliby wiedzieć, że pracują dla czegoś wielkiego, a posiadanie zestawu wartości, którymi należy się kierować, jest kluczowe. W końcu wszyscy chcemy coś zmienić, prawda? Spraw, aby Twoi pracownicy poczuli się tak, jak oni.
  • Niech mówią o Tobie – Twoi pracownicy mówią o Tobie więcej niż myślisz. Poza pracą są w mediach społecznościowych, a luźne rozmowy dotyczą również tematu zatrudnienia. A to nie jest zła rzecz! Najlepiej jednak, aby Twoi pracownicy przestrzegali pewnych zasad dotyczących używania nazwy Twojej firmy, zwłaszcza w mediach społecznościowych.
  • Systemy motywacyjne działają – Najlepszą motywacją jest nagroda za dobre zachowanie. W każdej branży pracownicy są zmuszeni do włożenia dodatkowego wysiłku, aby uzyskać dodatkowe dla siebie, od premii gotówkowych po dodatkowe dni wolne. Spróbuj zbudować system, który wynagrodzi ich za promocję firmy. Proste podziękowania byłyby pocieszające, ale Twoi pracownicy mogą docenić coś bardziej materialnego.

Czy uważasz, że Twoi pracownicy dobrze sobie radzą jako ambasadorzy marki? Zostaw komentarz poniżej i powiedz nam, jak to robisz.