ZMĘCZONY? TYCH 7 STATYSTYK E-MAIL MARKETINGU DAJE CI NADZIEJĘ

Rok po roku dowiadujemy się o upadku e-maili i e-mail marketingu. Dramatyczny charakter marketerów może czasami być przytłaczający. Gdy tylko zobaczą nową taktykę marketingową (marketing mobilny lub marketing w mediach społecznościowych), natychmiast twierdzą, że poprzednia taktyka umarła. Jest to jednak niedorzeczne, ponieważ e-mail marketing jest wciąż tak żywy, jak kiedyś.

Mimo to nadal jest postrzegana jako słaba, aby konkurować z nową taktyką na rynku. Ale marketerzy wciąż doświadczają ogromnego zwrotu z inwestycji dzięki skutecznym kampaniom e-mail marketingowym.

Mimo wszystkiego, o czym wspomniałem, sceptyczna natura człowieka pozwala nadal wątpić w moje słowa. Nie zamierzam więc zmieniać Twojego zdania, uzasadniając e-mail marketing. Po prostu przedstawię wam fakty i zostawię wasze wnioski.

Oto 7 statystyk:

  1. Według Nielsena najpopularniejszą czynnością wykonywaną przez użytkowników tabletów podczas oglądania telewizji jest sprawdzanie poczty.
  2. Do końca 2011 roku świat miał ponad 3 miliardy aktywnych kont e-mail na całym świecie.
  3. Według 59% marketerów B2B, e-mail pozostaje najsilniejszym kanałem generowania przychodów.
  4. Software Advice przeprowadziło również ankietę, z której wynika, że 40% marketerów B2B umieściło e-mail marketing jako jedną z najlepszych technik marketingowych.
  5. Na każdego dolara zainwestowanego w marketing e-mailowy Stowarzyszenie Marketingu Bezpośredniego twierdzi, że firmy zarabiają średnio 40 USD.
  6. Badania wykazały również, że spersonalizowane wiadomości e-mail uzyskują współczynnik otwarć wynoszący 500%!
  7. Podsumowując, 50% pracowników mobilnych (możesz być w tej kategorii) sprawdza pocztę z samego rana, a nawet po co się ubierać.

Biorąc pod uwagę te wyniki ankiety i fakty, jest całkiem oczywiste, że e-mail marketing wciąż żyje, a nie jest martwy zgodnie z popularnymi wnioskami. Właściwie wykorzystany może być wykorzystany do osobistego zaangażowania klientów, generowania leadów i przekształcania potencjalnych klientów w klientów, którzy nie chcą odejść.

Więc co o tym myślisz? Czy e-mail marketing nadal jest wart czasu i wysiłku? Podziel się swoimi przemyśleniami, komentując poniżej.