Aktualizacja narzędzia do testowania danych strukturalnych

December 15, 2020

We wtorek 15 grudnia 2020 r. Google ogłosił, że do kwietnia 2021 r. zmieni swoje narzędzie do testowania danych strukturalnych i przeniesie je do nowej domeny obsługującej społeczność schema.org. Głównym celem tego narzędzia jest sprawdzenie składni i zgodności ze standardami schema.org dotyczącymi znaczników. Jednak w przyszłości narzędzie nie będzie już sprawdzać typów wyników z elementami rozszerzonymi w wyszukiwarce Google.

Ogłoszenie pojawia się po tym, jak Google ogłosiło zakończenie testu wyników bogatych w lipcu. W tym poście na blogu Google powiedział, że narzędzie do testowania uporządkowanych danych zostanie wycofane. Od tego czasu Google otrzymał opinie od użytkowników i postanowił zaktualizować narzędzie w przyszłości.

Aby przetestować znaczniki typu wyników z elementami rozszerzonymi w wyszukiwarce Google, możesz nadal korzystać z testowania wyników z elementami rozszerzonymi.

Na przykład, jeśli spróbujesz zaimplementować bogate środowisko zdarzeń w wyszukiwarce Google zgodnie z naszą dokumentacją znacznik schema.org) { rel="nofollow"}, Test wyników rozszerzonych i [Search Console](https://search.google.com/search-console/ about ){rel="nofollow"} to najlepsze narzędzie do sprawdzania poprawności tagów w wyszukiwarce Google. Jeśli jednak chcesz tylko upewnić się, że używany jest prawidłowy atrybut schema.org lub zweryfikować typ, którego obecnie nie używamy jawnie (np. [Plan ćwiczeń](https://schema.org/Plan ćwiczeń){rel= "nofollow"}), wtedy będzie można użyć zmienionego walidatora schema.org.

Jeśli masz jakieś pytania lub uwagi, odwiedź naszą Forum pomocy Centrum wyszukiwania Google lub przez [Twitter](https:/// /twitter.com/googlesearchc){rel="nofollow"}.

Aktualizacja (9 sierpnia 2021): Walidator znaczników schematu został ustabilizowany i jest już dostępny. Google przekierowuje również narzędzia do testowania danych strukturalnych na stronę docelową, co pomoże użytkownikom wybrać odpowiednie narzędzie do ich potrzeb.

Schema Markup Validator to narzędzie, które pozwala sprawdzić, czy uporządkowane dane są dobrze uformowane. Jest to ważne, ponieważ nieprawidłowe formatowanie może uniemożliwić prawidłowe indeksowanie danych przez wyszukiwarki.

Narzędzia do testowania danych strukturalnych to kolejne narzędzie, które można wykorzystać do testowania danych strukturalnych. To narzędzie było wcześniej używane do testowania znaczników Schema.org, ale zostało wycofane i zastąpione Walidatorem znaczników schematu.

Aktualizacje interfejsu API dla Search Console
Kilka miesięcy temu firma Google ogłosiła aktualizację infrastruktury API w celu poprawy wydajności API Search Console w miarę wzrostu popytu. Dzisiaj firma Google ogłosiła kolejne aktualizacje interf...
Czytaj więcej
Ulepszone dane pokrycia indeksu.
Na podstawie opinii społeczności webmasterów firma Google ogłosiła znaczne ulepszenia raportu Pokrycie indeksu w Search Console. Raport Pokrycie indeksu pokazuje stan indeksowania adresów URL odwiedzo...
Czytaj więcej