ChatGPT poprawia możliwości matematyczne dzięki aktualizacji

January 31, 2023

Firma OpenAI wydała aktualizacje swojego popularnego modelu językowego ChatGPT, aby zwiększyć dokładność i poprawić zdolność obsługi równań matematycznych. Informacje o wersji30 stycznia opracowano nową aktualizację. Aby ChatGPT aktualizować fakty i zdolności matematyczne Oznacza to, że powinien być w stanie dostarczać dokładniejszych danych, obliczeń i odpowiedzi studentom, naukowcom i profesjonalistom, którzy potrzebują szybkich i wiarygodnych informacji. Ale pokazuje znaczną poprawę, jeśli chodzi o udzielanie rzeczowych odpowiedzi.

Aktualizacja ChatGPT z 30 stycznia przyniosła pewną poprawę dokładności. Ponieważ nie można już zwabić nieprawidłowych odpowiedzi. Wcześniej mem pokazywał to powiedzenie Jak „moja żona się nie zgadza” mogło spowodować, że ChatGPT źle odpowiedział na pytanie? na przykład nofollow"}) po aktualizacji. Ta luka w zabezpieczeniach została usunięta, a ChatGPT nadal zwraca prawidłowe odpowiedzi, nawet po zakwestionowaniu. Testy przeprowadzone po aktualizacji okazały się pozytywne. (Zrzut ekranu tutaj) Jednak opinie na temat aktualizacji z 30 stycznia wydają się być bardzo negatywne w odniesieniu do tych ulepszeń.

Wiadomo, że ChatGPT, chatbot oparty na sztucznej inteligencji, ma problemy z zadaniami obejmującymi równania matematyczne reprezentowane jako słowa, a nie liczby i symbole. Przykładem może być zapytanie chatbota, który koszykarz Shaquille O'Neal czy Yao Ming jest wyższy. Po aktualizacji z 30 stycznia obiecał „poprawić fakty i możliwości matematyczne”. Twitter Według Deedy (@debarghya_das) dał 44% jako odpowiedź na pytanie, jaki wolumen powinien wynosić 46% i 1555,8… zamiast prawidłowego 1551,9… (pic.twitter.com/pAsMeC9UZU)

Z drugiej strony ChatGPT radzi sobie wyjątkowo dobrze, gdy zadawane są pytania w standardowych testach, takich jak sekcja matematyczna SAT, ponieważ osoba twierdzi, że pomyślnie zdała egzamin z pomocą ChatGPT.

Firma OpenAI właśnie wydała ulepszoną wersję swojego modelu ChatGPT z ulepszonymi możliwościami matematycznymi. Charis Zhang, członek zespołu OpenAI, przetestowała najnowszą wersję na teście SAT 2020 i stwierdziła, że poprawnie rozwiązała ona dwa problemy w mniej niż minutę. pięć sekund Zwiększona biegłość matematyczna ChatGPT może wynikać z podobnej ekspozycji językowej obserwowanej w standardowych testach. zamiast pytań wprowadzanych przez użytkownika, z którymi być może nigdy wcześniej się nie spotkał.

Wydanie tej aktualizacji jest trzecią dużą aktualizacją od czasu wydania ChatGPT i odzwierciedla zaangażowanie OpenAI w bycie liderem w branży AI. Razem, chociaż ChatGPT poczynił znaczne postępy dzięki tej aktualizacji, Jednak potrzeba więcej testów, zanim odpowiedź zostanie w pełni wdrożona.

Więcej informacji o ulepszonym modelu ChatGPT OpenAI i eksperymencie Charis Zhang znajdziesz tutaj OpenAI, laboratorium badawcze zajmujące się odkrywaniem i rozwojem najnowocześniejszych technologii sztucznej inteligencji. Wydano aktualizację dla ChatGPT, otwartego modelu przetwarzania języka naturalnego. Ta aktualizacja jest zgodna z wcześniej zaplanowanym harmonogramem dla OpenAI, z dalszymi ulepszeniami oczekiwanymi w najbliższej przyszłości. ChatGPT to generator języka naturalnego oparty na sztucznej inteligencji, który wykorzystuje pochodne modele na dużą skalę. Wstępne szkolenie w celu generowania odpowiedzi konwersacyjnych na podstawie danych wprowadzonych przez użytkownika. Zaprojektowana, aby umożliwić naturalne rozmowy między użytkownikami a agentami AI, ta aktualizacja wprowadza ulepszenia, takie jak lepsze uzupełnianie zdań. zwiększyć dokładność konstrukcji zdania i bardziej naturalną rozmowę z tymi ulepszeniami Deweloperzy mogą tworzyć bardziej wciągające konwersacje za pomocą chatbotów i innych aplikacji AI.OpenAI nadal przoduje w opracowywaniu zaawansowanych technologii sztucznej inteligencji dla szerokiego zakresu aplikacji. Bądź na bieżąco, aby uzyskać więcej informacji na temat ChatGPT i innych projektów OpenAI!

Odkrywanie czynników rankingowych wyszukiwania Yandex na podstawie ujawnionych informacji
Społeczność marketingu w wyszukiwarkach próbuje zrozumieć wyciekające repozytorium Yandex zawierające dokumenty wymieniające czynniki rankingu wyszukiwania. Ryan Jones (@RyanJones) uważa, że ten wycie...
Czytaj więcej
OpenAI uruchamia narzędzie do identyfikacji treści generowanych przez AI
OpenAI, firma badawcza AI stojąca za ChatGPT, wydała nowe narzędzie — AI Text Classifier — które pomaga odróżnić tekst generowany przez AI od tekstu generowanego przez człowieka. Narzędzie ma na celu...
Czytaj więcej