Dodawanie kontekstu do problemów z danymi strukturalnymi w Search Console

March 28, 2022

Aby pomóc Ci skuteczniej identyfikować problemy z danymi strukturalnymi, od jutra Search Console doda więcej kontekstu do raportowania błędów. Na przykład, jeśli witryna nie zawiera nazwiska autora w fragmencie opinii, Search Console zgłasza obecnie błąd o nazwie Brak pola „nazwa”. Od dzisiaj ten błąd będzie miał nazwę Brakujące pole "name" (w "autor"). Bardziej szczegółowy kontekst w nawiasie może ułatwić znalezienie problemów w danych strukturalnych.

Kontekst problemów z danymi strukturalnymi w Search Console

Ta zmiana wpłynie na wszystkie raporty o stanie wyników z elementami rozszerzonymi w Search Console, [narzędzie do sprawdzania adresów URL w Search Console](https:/ /support.google.com/webmasters/answer/9012289){rel="nofollow"} i Test wyników rozszerzonych , nawet jeśli nie zmieniłeś znaczników danych strukturalnych:

Wszystkie otwarte problemy w Google Search Console, które odnoszą się do zagnieżdżonych właściwości, zostaną automatycznie zamknięte. Na przykład, jeśli masz problem z napisem „Brakujące pole 'imię'”, zostanie on zamknięty i zastąpiony nowym problemem o treści „Brakujące pole 'imię' (w polu 'autor').” Ta zmiana jest po prostu w nazwie problemu i nie ma wpływu na sposób wykrywania błędów przez Search Console.

Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości, skontaktuj się ze Społecznością Centrum wyszukiwarki Google lub na Twitterze.

Google nieustannie pracuje nad poprawą jakości wyszukiwania dla użytkowników. Jednym ze sposobów, w jaki to robią, jest używanie „Search Console”, która pomaga właścicielom witryn w rozwiązywaniu problemów i śledzeniu wyników ich witryny w wynikach wyszukiwania Google.

Search Console to bezpłatne narzędzie, które dostarcza cennych danych i informacji o tym, jak Twoja witryna pojawia się w wynikach wyszukiwania Google. Można go również użyć do przesłania mapy witryny, co pomaga Google w bardziej efektywnym indeksowaniu witryny.

W niedawnym poście na blogu Moshe Samet, menedżer produktu w Search Console, i Ryan Levering, inżynier wyszukiwania Google, ogłosili kilka nowych funkcji, które zostały dodane do Search Console. Funkcje te obejmują:

– Nowy raport „Pokrycie indeksu”, który pokazuje, jak dobrze Twoja witryna jest indeksowana przez Google. – Możliwość przesłania mapy witryny bezpośrednio z Search Console. – Ulepszone raportowanie wydajności, w tym nowy „raport szybkości”, który pokazuje, jak szybko wczytują się Twoje strony.

  • Nowe narzędzia do rozwiązywania problemów z AMP.

Te nowe funkcje pomogą właścicielom witryn zrozumieć, jak ich witryna radzi sobie w wynikach wyszukiwania Google, i wprowadzić niezbędne zmiany w celu poprawy jej pozycji w rankingu.

Wiosenne porządki: narzędzie parametrów URL
W poniedziałek 28 marca 2022 r. Google wycofa narzędzie Parametry adresów URL w Search Console. Uruchomione w Narzędziach dla webmasterów w 2009 r. narzędzie pozwala właścicielom witryn określić, w ja...
Czytaj więcej
Monitoruj ruch wyszukiwania za pomocą Data Studio
Firma Google stworzyła nowy szablon pulpitu nawigacyjnego dla Studia danych, który ułatwia użytkownikom monitorowanie ruchu z wyszukiwarki Google w ich witrynach. Ten szablon pozwala łatwo przełączać...
Czytaj więcej