Google Cloud zmienia nazwę Data Studio na Looker Studio

October 11, 2022

Firma Google ogłosiła, że zintegruje wszystkie swoje narzędzia biznesowe pod marką Looker. Posunięcie to spowoduje przeniesienie wszystkich istniejących programów analitycznych Google Cloud do pakietu Looker i zostanie nazwane Looker. Na przykład Studio danych to teraz Looker Studio.

Komentując decyzję, Kate Wright, starszy dyrektor ds. zarządzania produktami Business Intelligence w Google, powiedziała: „Looker to nazwa, którą słyszysz, gdy mówimy o wszystkich produktach Business Intelligence Google Cloud, gdy zarządzamy technologiami Looker, Data Studio i Core Google takich jak sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe”.

Looker jest dziś udostępniany w Cloud Preview. Nowa wersja będzie zawierać zintegrowane podstawowe usługi infrastruktury chmury. Obejmuje to krytyczne usługi w zakresie bezpieczeństwa i zarządzania.

Google kontynuuje integrację swoich ofert biznesowych. bez przerwy Po przejęciu firmy Looker w 2020 r. najnowszym osiągnięciem jest integracja Looker Studio z modelami danych firmy Looker, która pozwoli użytkownikom łączyć źródła danych i stosować warstwy modelowania Looker do firm. mogą wprowadzić więcej danych do swoich przepływów pracy i aplikacji aby móc podejmować lepsze decyzje operacyjne

Na początku tego roku firma Google uruchomiła BigLake i zintegrowała Analytics Hub i BigQueryML ze swoją platformą chmurową. Looker nie był wtedy wspomniany, jednak Looker Studio jest dostępny w trzech warstwach, w tym Looker Studio Pro, który jest przeznaczony dla zaawansowanych użytkowników korporacyjnych.

Ta nowa wersja Pro dodaje funkcje zarządzania. narzędzia współpracy oraz dodatkowe umowy dotyczące poziomu usług. Google planuje w przyszłości zintegrować wersję Enterprise z Dataplex, swoim środowiskiem zarządzania danymi. Pozwala to na widoczność linii i widoczność metadanych.

Funkcje zawarte w Looker Studio Pro są przeznaczone szczególnie dla dużych organizacji z dużą liczbą pracowników.

YouTube uruchamia @username handle, aby zwiększyć ruch
YouTube ogłosił nowy sposób wyszukiwania i interakcji z twórcami treści przez użytkowników poprzez oznaczanie ich uchwytów. Uchwyty to unikalne identyfikatory, które pojawiają się w miejscach takich j...
Czytaj więcej
TikTok uruchamia nową funkcję zdjęć, aby konkurować z Instagramem
TikTok wprowadza nową funkcję o nazwie Tryb zdjęć, która umożliwia użytkownikom tworzenie pokazów slajdów z nieruchomymi obrazami ustawionymi na muzykę. Aby użyć trybu zdjęć, użytkownicy mogą kliknąć...
Czytaj więcej