Google zabija pulpit nawigacyjny trybu jazdy Asystenta

October 11, 2022

Google przestanie oferować pulpit nawigacyjny trybu jazdy Asystenta 21 listopada zgodnie z 9to5Google Ten pulpit nawigacyjny został po raz pierwszy ogłoszony na I/O 2019, aby zastąpić Android Auto, który został wycofany w zeszłym roku.

Tryb jazdy z Asystentem obejmuje pulpit nawigacyjny z odtwarzaczem muzyki z Asystentem Google. kontrola głośności oraz przyciski do wykonywania połączeń lub wysyłania wiadomości Dostęp do tego można uzyskać za pomocą skrótu na ekranie głównym lub nakazując Asystentowi Google włączenie trybu słownej pomocy w prowadzeniu pojazdu. Ten tryb ma na celu umożliwienie ludziom wykonywania typowych zadań na swoich smartfonach, takich jak nawigacja, wysyłanie wiadomości tekstowych i odtwarzanie muzyki za pomocą samego głosu podczas jazdy.

Wraz z zakończeniem trybu Assistant Driving, Google nie ma już bezpośredniego następcy Androida Auto.

Rozproszona jazda to poważny problem w Stanach Zjednoczonych. Według Centers for Disease Control codziennie umiera dziewięć osób.

Aby rozwiązać ten problem, Google wyłącza tryb samochodowy Asystenta. Ten tryb jest podobny do trybu samochodowego w Mapach Google, ale wielu użytkowników uważa go za niższą wersję.

Powodem zamknięcia jest to, że większość użytkowników Androida korzysta już z wersji trybu samochodowego Map ze względu na podobieństwo nazwy i funkcjonalności. Niektóre osoby mogą nie wiedzieć, że istnieje wersja Asystenta.

Pulpit nawigacyjny trybu jazdy asystenta był postrzegany przez wielu w społeczności jako obniżenie wersji, a niektórzy sugerowali, że nie miał być stałym zamiennikiem. ale zamiast tego jest tymczasowym środkiem zatrzymującym stopniowo Przełącz użytkowników Androida Auto na Mapy Google

Google wycofuje technologię aktywowaną głosem. Rezygnacja z trybu samochodowego jest najnowszym z serii takich posunięć, inne projekty porzucone przez Asystenta Google to Snapshot, który zapewnia szybkie podsumowanie najważniejszych codziennych zadań użytkowników Androida oraz Smart Display Games, który pozwala na aplikacje innych firm które używają zarówno wprowadzania dotykowego, jak i głosowego, aby oferować gry Nest Hub.

Google wyjaśnia najlepsze praktyki dotyczące recenzji produktów
Google niedawno zaktualizowało swoją dokumentację dotyczącą pisania recenzji produktów. Dodaj przykłady różnych recenzentów produktów. i zintensyfikuj koncentrację dokumentu dzięki bardziej precyzyjny...
Czytaj więcej
YouTube uruchamia @username handle, aby zwiększyć ruch
YouTube ogłosił nowy sposób wyszukiwania i interakcji z twórcami treści przez użytkowników poprzez oznaczanie ich uchwytów. Uchwyty to unikalne identyfikatory, które pojawiają się w miejscach takich j...
Czytaj więcej