Indeks urządzeń mobilnych 2021: aktualizacja

November 26, 2021

Zaczęliśmy pracować nad indeksowaniem mobile-first kilka lat temu. Od tego czasu przeszliśmy na używanie Googlebota-Smartphone do indeksowania większości stron internetowych. Nasz obecny plan to zakończenie indeksowania mobile-first do marca br.

Jednocześnie, po przeanalizowaniu witryn, które nie zostały zindeksowane mobile-first, ustaliliśmy, że niektóre z nich nadal nie są gotowe do przeniesienia ze względu na różne nieoczekiwane wyzwania. Ze względu na te trudności postanowiliśmy ustalić harmonogram końcowych etapów indeksowania zoptymalizowanego pod kątem urządzeń mobilnych.

Następny krok

W Google Search Console istnieją dwa sposoby sprawdzenia indeksowania zoptymalizowanego pod kątem urządzeń mobilnych: stan jest wyświetlany na stronie ustawień i Narzędzie do sprawdzania adresów URL. W przypadku witryn, w których Google przeszło na indeksowanie zoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych, nie są wymagane żadne zmiany. Będziemy nadal używać mobilnego Googlebota do przemierzania i indeksowania Twojej witryny.

Google ogłosił, że będzie stopniowo przenosić witryny do indeksowania zoptymalizowanego pod kątem urządzeń mobilnych. Jest to zmiana w sposobie, w jaki Google przemierza i indeksuje zawartość witryn internetowych i może prowadzić do zmian w witrynach z różnymi wersjami mobilnymi i komputerowymi. Witryny z tą samą zawartością na urządzeniach mobilnych i komputerach prawdopodobnie nie zobaczą żadnych zmian. Google zapewnia wskazówki dotyczące najlepszych praktyk w zakresie indeksowania zoptymalizowanego pod kątem urządzeń mobilnych i zachęca właścicieli witryn do rozwiązywania wszelkich problemów, jakie mogą mieć w swoich witrynach przed ich zmianą. Z biegiem czasu, gdy coraz więcej witryn przygotowuje się do indeksowania zoptymalizowanego pod kątem urządzeń mobilnych, Google zacznie je ponownie zmieniać.

W grudniu 2020 r. Google ogłosił, że zakończy przejście na indeksowanie mobilne do marca 2021 r. Odkryli jednak, że niektóre witryny stoją przed wyzwaniami, których nie przewidzieli. Z tego powodu nie ustalili ostatecznej daty migracji do indeksowania zoptymalizowanego pod kątem urządzeń mobilnych.

Jeśli masz pytania dotyczące tego procesu, możesz opublikować na Forum pomocy Centrum wyszukiwania lub skontaktować się z Google w ramach [wydarzenia online] ( https://developers.google.com/search/news){rel="nofollow"}.

Rok Centrum wyszukiwania Google
Rok temu webmasterzy Google ogłosili, że zmienią nazwę Centrum wyszukiwania Google i uruchomią nową stronę internetową. W tym roku pracowali nad ulepszaniem treści, pisaniem nowej dokumentacji, migrac...
Czytaj więcej
Aktualizacje recenzji produktów: jak wpłyną na Twoją witrynę?
W kwietniu 2021 r. Google udostępnił aktualizacje recenzji produktów mające na celu promowanie treści wysokiej jakości. Wprowadzamy teraz nową aktualizację, pierwszą dużą aktualizację od kwietnia, któ...
Czytaj więcej