Jak połączyć konto Search Console ze Statystykami

March 8, 2022

Google Search Console dostarcza użytkownikom dane o tym, jak ich witryna radzi sobie w wyszukiwarce Google, ale dane te mogą być trudne do zinterpretowania. Aby podejmować lepsze decyzje poparte danymi, pomaga tworzyć niestandardowe pulpity nawigacyjne z wizualizacjami danych przy użyciu Google Data Studio.

Ten artykuł jest pierwszym z serii, w której skupimy się na eksportowaniu, ulepszaniu i wizualizacji danych Search Console przy użyciu Google Data Studio. Omówiono w nim, jak przenieść dane z Search Console do Google Data Studio. Podaje przykład pobierania danych z Search Console do Arkuszy Google, wzbogacania danych o regiony geograficzne i łączenia arkusza kalkulacyjnego ze Studiem danych.

W kolejnych artykułach z tej serii omówimy sposób tworzenia wizualizacji danych, które pomogą Ci monitorować i analizować dane dotyczące wydajności Twojej witryny.

Jeśli chcesz używać tych samych danych z Search Console w Google Data Studio, możesz użyć łącznika danych Google Data Studio. Aby to zrobić, odwiedź Bibliotekę oprogramowania sprzęgającego, wybierz Search Console, a następnie wybierz usługę, z którą chcesz się połączyć. Przewodniki po oprogramowaniu sprzęgającym znajdziesz w Centrum pomocy Studia danych.

Jeśli chcesz ulepszyć dane dostarczane przez Search Console (na przykład poprzez grupowanie krajów w regiony), musisz wyeksportować dane z interfejsu internetowego lub przez API. Następnie możesz użyć Arkuszy Google lub BigQuery, aby przetworzyć dane i połączyć je ze Studiem danych.

W tym poście omówimy drugą opcję, ponieważ wymaga ona większej liczby kroków i oferuje więcej możliwości dostosowania. Musisz wykonać trzy główne kroki:

  1. Eksportuj dane Search Console.
  2. Dodaj na nim własne dane.
  3. Zaimportuj go do Studia danych.

Aby wyeksportować dane z raportu skuteczności Search Console, wejdź na raport, wybierz zakres dat , kliknij Eksportuj, a następnie wybierz Arkusze Google. Spowoduje to utworzenie nowego arkusza kalkulacyjnego. Możesz też skorzystać z interfejsu Search Analytics API, aby uzyskać bardziej zautomatyzowane rozwiązanie, ale to wykracza poza ten post .

Opcje eksportu raportu skuteczności Search Console

Więcej informacji o dostępnych wymiarach i danych znajdziesz w Dokumentacji pomocy dotyczącej raportowania skuteczności.

Ulepsz dane Search Console

Aby pokazać, jak ulepszyć dane w Search Console, użyjemy wygodnej funkcji Arkuszy Google IMPORTDATA, którą można dostęp z danych importu adresu URL. W naszym przykładzie importujemy tabelę Kraje ISO 3166 według regionu.

Poniższy tekst wyjaśnia, jak dodać nowy arkusz do danych wyeksportowanych z Search Console i jak użyć funkcji „VLOOKUP”, aby dopasować regiony do krajów . Istnieje również przykładowy arkusz, który pokazuje, jak będzie wyglądać stół finałowy.

Możesz użyć tego samego procesu, aby dodać dowolne informacje, nie tylko dane geograficzne. Na przykład, jeśli masz kategorię zapytań, możesz jej użyć do pogrupowania zapytań w kategorie. Na koniec tekst wyjaśnia, jak połączyć dokument Arkuszy Google ze Studiem danych.

Witamy w nowym interfejsie API do sprawdzania adresów URL w Search Console!
Dzisiaj firma Google uruchomiła nowy interfejs API do sprawdzania adresów URL w Google Search Console, który zapewnia programistyczny dostęp do danych na poziomie adresów URL dla usług zarządzanych w...
Czytaj więcej
Rok później: popraw oceny recenzji produktów
Słyszeliśmy od użytkowników, że wolą szczegółowe, dogłębne recenzje z dowodami, że produkt został faktycznie przetestowany. W odpowiedzi zaktualizowaliśmy nasz algorytm rankingu wyszukiwania, aby prio...
Czytaj więcej