Nowe funkcje wyszukiwania lokalnego Google są już dostępne

November 17, 2022

Google w końcu wprowadza funkcje wyszukiwania lokalnego, które zostały zaprezentowane na początku tego roku, w tym możliwość przeszukiwania otoczenia za pomocą aparatu w telefonie.

Te i inne aktualizacje są już dostępne. Oto przegląd lokalnych aktualizacji wyszukiwania, które zostaną uruchomione dzisiaj:

Od przyszłego tygodnia wyszukiwanie w Mapach Google w trybie Live View będzie dostępne w Londynie, Los Angeles, Nowym Jorku, Paryżu, San Francisco i Tokio na Androida i iOS. Dzięki podglądowi na żywo możesz użyć aparatu w telefonie, aby znaleźć informacje o miejscach w pobliżu – o tym, czy firma jest otwarta, jak bardzo jest zajęta, w jakim przedziale cenowym i ile ma gwiazdek.

Google uruchomił nową funkcję, która pozwala użytkownikom wyszukiwać restauracje według dania. Aby skorzystać z tej funkcji, użytkownicy mogą albo wpisać nazwę szukanej potrawy, albo użyć Google Lens do przeprowadzenia wyszukiwania wizualnego. Nowa funkcja zostanie uruchomiona dzisiaj w języku angielskim w Stanach Zjednoczonych.

Oprócz nowej funkcji wyszukiwania restauracji, Google dodaje również filtr do wyszukiwania stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Nowy filtr ułatwi znalezienie szybkich ładowarek.

Wraz z nadejściem sezonu wakacyjnego wielu z nas będzie podróżować, aby spotkać się z rodziną i przyjaciółmi. Google właśnie ułatwiło znajdowanie dostępnych miejsc na całym świecie dzięki ustawieniu „Dostępne miejsca” w aplikacji Mapy Google. Gdy to ustawienie jest włączone, obok profilu firmy z dostępnym wejściem będzie wyświetlana ikona wózka inwalidzkiego. Jeśli lokalizacja nie jest dostępna dla wózków inwalidzkich, ikona będzie przekreślona. Ta funkcja jest już dostępna w systemach Android i iOS w krajach, w których dostępne są stacje ładowania pojazdów elektrycznych.

Kluczowe informacje, o których powinni wiedzieć profesjonaliści SEO z agencji
Planując strategię SEO swojej agencji, ważne jest, aby mieć na uwadze szerszy obraz. Dostęp do najnowszych danych jest niezbędny do podejmowania świadomych decyzji, które pomogą Ci wyprzedzić konkuren...
Czytaj więcej
Użytkownicy nie mają pewności, że Twitter przetrwa
W czwartkowy wieczór masowy exodus pracowników z Twittera uświadomił wielu, że firma jest bliska zniknięcia. Trend został zapoczątkowany przez Kylie Robison (@kyliebytes), reporterkę techniczną magazy...
Czytaj więcej