Nowe raporty HTTPS w Google Search Console.

September 14, 2022

W zeszłym roku Google opublikował raport Page Experience w Search Console, aby pomóc właścicielom witryn zrozumieć i rozwiązać problemy, które wpływają na to, jak Google ocenia jakość ich strony. Jednym z typowych próśb otrzymywanych przez Google jest podanie dodatkowych informacji o stanie HTTPS witryny oraz ułatwienie zrozumienia, które strony nie są obsługiwane przez HTTPS i dlaczego.

Aby spełnić ten wymóg, w ciągu najbliższych kilku miesięcy Google będzie stopniowo wprowadzać raportowanie HTTPS w Search Console. Raport zawiera listę problemów, które uniemożliwiają wyświetlanie stron jako HTTPS, wraz z przykładowymi adresami URL. Przypominamy, że doświadczenie strony to zestaw sygnałów, które mierzą sposób, w jaki użytkownicy postrzegają wrażenia z interakcji ze stroną internetową, na urządzeniach mobilnych i stacjonarnych, poza jej wartością czysto informacyjną. Zawiera Core Web Vitals, zestaw wskaźników, które mierzą rzeczywiste wrażenia użytkownika, w tym wydajność ładowania strony, interaktywność i stabilność wizualną, a także sygnały dotyczące przyjazności dla urządzeń mobilnych, natrętne reklamy pełnoekranowe i HTTPS. Komponent HTTPS zapewnia bezpieczeństwo użytkownikom sieci.

Zespół Google Search Console opublikował nowy raport, który ma pomóc webmasterom w rozwiązywaniu problemów z HTTPS. Raport zawiera informacje o tym, które zasoby są blokowane przez przeglądarkę podczas ładowania stron HTTPS, oraz wskazówki dotyczące rozwiązywania tych problemów.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości dotyczące nowego raportu, możesz skontaktować się ze społecznością Centrum wyszukiwania Google lub Twitterem.

Nowy raport o liście sprzedawców w Search Console: użyj uporządkowanych danych produktu, aby rozszerzyć funkcje.
Google rozszerza uprawnienia do korzystania z ulepszonych produktów w wynikach wyszukiwania na witryny, które implementują dane strukturalne. Istnieją dwie ogólne kategorie doświadczeń dostępnych dla...
Czytaj więcej
Google o korzystaniu ze sztucznej inteligencji obrazu
W najnowszym podcaście Search off the Record Lizzi Sassman i John Mueller z Google rozmawiali o używaniu Obraz stworzony przez AI na swojej stronie, niektóre z ich komentarzy mogą wydawać się zaskakuj...
Czytaj więcej