Nowe zasoby dotyczące SEO wideo

March 17, 2021

Ponieważ globalna konsumpcja wideo online stale rośnie, Google dąży do prezentowania treści wideo z różnych źródeł w całej sieci. Firma chce ułatwić właścicielom witryn indeksowanie swoich filmów wideo i polecanie ich w Google.

Aby rozwiązać ten problem, udostępnili dwa nowe zasoby. Pierwszym z nich jest Lightning Talk, w którym omówiono sposób indeksowania filmów przez Google, omówienie funkcji filmów w Google i udostępnianie Pięć kluczowych wskazówek, jak zoptymalizować filmy pod kątem wyszukiwania i odkrywania.

Najważniejsze wskazówki są następujące:

Firma Google opublikowała nowe wskazówki dotyczące sprawdzonych metod wideo. Ten przewodnik zawiera wskazówki, jak sprawić, by Twoje filmy były bardziej dostępne dla Google, aby funkcje, takie jak podgląd filmów i kluczowe momenty, z większym prawdopodobieństwem pojawiały się w wynikach wyszukiwania. W przewodniku zalecono również, jak przesłać mapę witryny wideo i jak upewnić się, że miniatury są wysokiej jakości i dołączane do każdego filmu. Pełny przewodnik znajdziesz tutaj:

Sprawdzone metody dotyczące filmów

Firma Google wydała nowe porady dotyczące tego, jak upewnić się, że Twoje filmy wideo mogą być prawidłowo wyszukiwane i indeksowane przez ich wyszukiwarkę. Te sugestie obejmują:

Google ogłosił również, że będzie regularnie aktualizować tę stronę o nowe sugestie, dlatego ważne jest, aby często sprawdzać. Ponadto utworzyli Przewodnik po uporządkowanych danych wideo, aby pomóc Long w prawidłowym tagowaniu ich filmy do indeksowania.

Jak zapewnić kupującym lepsze informacje o produkcie?
Misją Google jest organizowanie informacji z całego świata. Częścią tej misji jest ułatwianie kupującym znajdowania informacji o produktach. W zeszłym roku firma Google wprowadziła kilka nowych doświa...
Czytaj więcej
SharedArrayBuffer Instrukcje dotyczące wysyłania wiadomości
Zespół Chrome ogłosił, że odracza ograniczenie obiektów „SharedArrayBuffer” na pulpicie do Chrome 92 (pierwotnie Chrome 91). Ta zmiana została wprowadzona w odpowiedzi na mylące opinie na temat orygin...
Czytaj więcej