Nowy sposób włączania kluczowych momentów wideo w wyszukiwarce

July 19, 2021

Od pierwszego uruchomienia w 2019 r. Google nadal rozwija i ulepsza tę funkcję. Firma rozwinęła projekt i wprowadziła kluczowe momenty do większej liczby filmów, w tym wersji na urządzenia mobilne i komputery, we wszystkich regionach, w których dostępna jest wyszukiwarka Google. Kluczowe momenty pomagają większej liczbie osób nawiązać bezpośredni kontakt z najistotniejszymi segmentami filmów i przeglądać je jak rozdziały w książce.

Dzisiaj Google wprowadza nowy sposób włączania kluczowych momentów filmów w Twojej witrynie bez konieczności ręcznego oznaczania każdego segmentu. Wystarczy, że podasz Google wzorzec adresu URL do przechodzenia do określonej sygnatury czasowej w Twoim filmie. Następnie Google użyje sztucznej inteligencji do zidentyfikowania kluczowych momentów w filmie i wyświetlania linków bezpośrednio do tych momentów w wynikach wyszukiwania.

Jeśli wolisz ręcznie oznaczać kluczowe momenty w swoich filmach, możesz nadal korzystać z funkcji [Oznaczanie klipów]. Możesz też zrezygnować z funkcji kluczowych momentów, używając [metatagu nosnippet].

Google ogłosił, że przenosi funkcję SeekToAction z wersji beta i obsługuje ją w dowolnej witrynie z filmami. SeekToAction pozwala Google automatycznie identyfikować kluczowe momenty w filmie.

Aby użyć SeekToAction, Twoje adresy URL muszą mieć możliwość głębokiego linkowania do jakiegoś punktu innego niż punkt początkowy w filmie. Na przykład „http://www.example.com/example?t=30” zaczyna się 30 sekund w filmie.

Więcej informacji na temat korzystania z SeekToAction można znaleźć w naszej dokumentacji, w tym w szczegółowym przykładzie.

Aby automatycznie identyfikować kluczowe momenty filmów w wyszukiwarce Google, pliki treści wideo muszą być [możliwe do pobrania]. Dotyczy to tylko filmów umieszczonych we własnej witrynie; w przypadku filmów opublikowanych na platformach innych firm właściciel witryny musi sprawdzić, czy obsługiwane są znaczniki „SeekToAction”. Celem tego znacznika jest ułatwienie i usprawnienie udostępniania kluczowych momentów i pomaganie ludziom w głębszym zaangażowaniu się w Twoje filmy. Jeśli masz pytania, możesz je opublikować na forum

Odpowiedzi na niektóre często zadawane pytania dotyczące pojawiania się w Google News
Google chce pomóc wszystkim zrozumieć świat, udostępniając ludziom trafne i wiarygodne wiadomości od różnych zaufanych wydawców. Aby to zrobić, mają kilka usług, w tym Google News, Google Search, Goog...
Czytaj więcej
Analiza spadków ruchu w wyszukiwarce Google
Jeśli otworzysz Search Console i zauważysz, że ruch w wyszukiwarce Google spadł, nie panikuj. W tym poście na blogu omówimy niektóre przyczyny spadku ruchu oraz sposób korzystania z raportu skutecznoś...
Czytaj więcej