Poznawanie wizualnych elementów wyszukiwarki Google

December 13, 2022

podczas szukania konkretnej książki w bibliotece Zidentyfikowanie poszukiwanej książki spośród 129 864 880 dostępnych książek może być trudne. ){rel="nofollow"} Ten sam problem może wystąpić przy próbie wzmianki o niektórych funkcjach wyszukiwania lub elementach interfejsu użytkownika na stronach wyników wyszukiwania Google. Aby pomóc rozwiązać ten problem, firma Google opracowała system identyfikacji i rozróżniania elementów który pojawia się na stronie wyników wyszukiwania (Ilustracja graficzna Googlebota opiera się na wynikach wyszukiwania i dodaje adnotacje do elementów graficznych: /static/search/blog/images/googlebot-paints-visual-elements.png). Łatwiej jest zrozumieć konkretny element, którego szukają. Zespół wyszukiwarki Google właśnie udostępnił Galerię elementów wizualnych, która ma pomóc użytkownikom w identyfikacji. Najpopularniejsze i najskuteczniejsze elementy wizualne strony wyników wyszukiwania.Galeria elementów wizualnych zawiera 22 odpowiednie elementy wizualne dla właścicieli witryn i SEO, w tym atrybucję. Atrybucja pomaga ludziom szybko zidentyfikować źródło wyników wyszukiwania za pomocą identyfikatorów wizualnych, takich jak nazwa witryny, adres URL i ikona favicon. Wyniki wyszukiwania tekstowego są dostępne od 1995 r. Kiedy Google był wcześniej znany jako Backrub i opierały się na treści tekstowej indeksowanych stron .

Search Central uruchomił Galerię elementów wizualnych, aby pomóc użytkownikom i właścicielom witryn zrozumieć różne elementy wizualne. Ten przewodnik, dostępny w 18 językach, zawiera szczegółowe ilustracje dwóch głównych elementów wizualnych: wyników wideo i obrazów. i funkcje ankiety Pierwotna forma znana w przeszłości jako „Uniwersalne wyniki dla obrazów i filmów” są oparte na odpowiednich mediach zindeksowanych w kontekście odpowiedniej strony docelowej. ([wideo](https://developers.google.com/search/docs/appearance/ visual-elements-gallery#video-result){rel="nofollow"} i [wynik obrazu](https://Developers. google.com/search/docs/appearance/visual-elements-gallery#image-result){ rel="nofollow"}), powszechnie znany jako „People Still Ask” pomaga użytkownikom rozszerzyć ich ścieżki wyszukiwania. (funkcja eksploracji Od teraz Centrum wyszukiwania planuje dodawać nowe elementy wizualne. inny dodawane do galerii, gdy te elementy są popularne na stronach wyników wyszukiwania, jednak dodawane są tylko te elementy, które są ważne dla właściciela witryny i SEO.

Firma Google uruchomiła zupełnie nową „Galerię elementów wyników wyszukiwania”, aby ułatwić dostęp do nauki i dyskusji na temat elementów strony wyników wyszukiwania. Jeśli użytkownik ma jakieś pytania lub uwagi dotyczące tych elementów Możesz komentować w godz Twitter lub na Forum pomocy Centrum wyszukiwania Przyjazny dla użytkownika projekt galerii obejmuje również przycisk, który umożliwia użytkownikom przesyłanie opinii bezpośrednio z samej strony dokumentacji za pomocą przycisku „Prześlij opinię”.

Zaktualizowano usługi Google w Czechach, aby spełniały europejskie wymagania licencyjne.
Europejska dyrektywa o prawach autorskich, która jest wdrażana w całej UE, ma na celu przyznanie wydawcom wiadomości nowych praw, a jednocześnie umożliwienie konsumentom dalszego dostępu do informacji...
Czytaj więcej
Zapoznaj się z panelem stanu wyszukiwarki Google
Wraz z wejściem w rok 2023 Google udostępnił społeczeństwu nowe narzędzia, które pozwalają zrozumieć aktualny stan systemów wpływających na ich usługi wyszukiwania, takie jak gromadzenie danych. indek...
Czytaj więcej