Search Analytics API obsługuje teraz Discover, Google News i Regex.

October 25, 2021

Google Search Console Raport skuteczności już pokazuje dane o wyszukiwaniu, odkrywaniu i Google News właścicielom witryn, którzy mają ruch w tej klasie. Odkąd uruchomiliśmy Discover i [Google News](https://support.google.com/webmasters/answer/ 10083653) {rel="nofollow"} raportów skuteczności, otrzymujemy od użytkowników prośby o dodanie tych statystyk do [interfejsu Search Analytics API](https://developers.google.com/webmaster-tools/search – interfejs API konsoli -original/v3/searchanalytics){rel="nofollow"}. Miło nam poinformować, że dzieje się to dzisiaj.

Parametr searchType, który wcześniej umożliwiał filtrowanie wywołań API według news, video, image i web, zmieni nazwę na type i będzie obsługiwał dwa dodatkowe parametry: discover (Google odkrycie) i „googleNews” (Wiadomości Google). Zauważ, że chociaż zmieniliśmy nazwę parametru na type, nadal obsługujemy starą nazwę searchType.

![Przykładowe wywołanie interfejsu API analizy wyszukiwania z nowymi parametrami](https://developers.google.com/static/search/blog/images/search-analytics-api-discover-gnews.png „Przykładowe wywołanie interfejsu API analizy wyszukiwania z nowymi parametrami ")

Zespół Search Console ogłosił nowe funkcje interfejsu Search Analytics API, w tym zgodność z większą liczbą typów danych i obsługę wyrażeń regularnych.

Niektóre dane i wymiary są już zgodne z interfejsem Search Analytics API, ale inne, takie jak zapytania i zadania, już nie. Dzięki nowej aktualizacji będzie kompatybilnych więcej typów danych. Ponadto zespół dodaje obsługę wyrażeń regularnych dla wymiarów zapytań i strony. Umożliwi to uzyskanie dokładniejszych wyników podczas korzystania z interfejsu API.

Więcej informacji znajdziesz w dokumentacji interfejsu Search Analytics API. Jeśli masz jakieś pytania, możesz je zadać w społeczności Centrum wyszukiwania lub na Twitterze.

Dopasowywanie narzędzi testowych Search Console do narzędzia do sprawdzania adresów URL
Aby ułatwić użytkownikom znajdowanie i rozwiązywanie problemów ze stronami internetowymi, zespół Search Console udostępnia właścicielom witryn i osobom zajmującym się pozycjonowaniem strony trzy publi...
Czytaj więcej
Dołącz pełny opis do swojej oferty pracy, aby pomóc osobom poszukującym pracy zrozumieć Twoje oferty pracy.
Zauważyliśmy możliwość ulepszenia strony z ofertami pracy i wystarczy wprowadzić kilka zmian w polu „Opis”. W sekcji „Opis” opublikowanej w Wyszukiwarce Google wyświetlamy tylko Opis. Dlatego ważne je...
Czytaj więcej