SharedArrayBuffer Instrukcje dotyczące wysyłania wiadomości

March 19, 2021

Zespół Chrome ogłosił, że odracza ograniczenie obiektów „SharedArrayBuffer” na pulpicie do Chrome 92 (pierwotnie Chrome 91). Ta zmiana została wprowadzona w odpowiedzi na mylące opinie na temat oryginalnej wiadomości o tej zmianie.

Jeśli JavaScript w Twojej witrynie używa obiektu [SharedArrayBuffer](https://developer.mozilla.org/docs/Web/JavaScript/Reference /Global%5FObjects/SharedArrayBuffer){rel="nofollow"} podczas wysyłania wiadomości. Użycie może być spowodowane ramami, bibliotekami lub innymi treściami stron trzecich zawartymi w Twojej witrynie.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz Włącz izolację między źródłami.

SharedArrayBuffer to obiekt JavaScript, który umożliwia stronom internetowym współdzielenie przestrzeni pamięci między wątkami. Zostało to wykorzystane przed odkryciem luki Spectre, ale ponieważ Spectre jest luką na poziomie procesora, przeglądarki zdecydowały się wyłączyć obiekty SharedArrayBuffer.

Jednak z powodu planowanej premiery Chrome 92 pod koniec maja 2021 r. obiekty SharedArrayBuffer będą bramkowane po izolacji między źródłami. Oznacza to, że mogą uzyskać do niego dostęp tylko strony internetowe, które są odizolowane od innych stron internetowych. Firefox zaimplementował to w wersji 76 i miejmy nadzieję, że inne przeglądarki wkrótce pójdą w ich ślady.

Obiekty SharedArrayBuffer są przestarzałe w Chrome ze względów bezpieczeństwa. Możesz użyć Chrome DevTools lub interfejsu API do raportowania, aby określić, gdzie są one używane w Twojej witrynie. Po zidentyfikowaniu stron, których dotyczy problem, możesz usunąć tę funkcję lub włączyć izolację międzydomenową. Jeśli nie masz pewności, czym jest obiekt SharedArrayBuffer, prawdopodobnie korzysta z niego zasób innej firmy w Twojej witrynie. W takim przypadku należy skontaktować się z dostawcą zasobów i poprosić go o rozwiązanie problemu.

Po wydaniu Chrome 92 obiekty SharedArrayBuffer nie będą już działać bez izolacji między źródłami. W praktyce oznacza to, że użytkownicy Chrome w Twojej witrynie mogą odczuwać spowolnienie działania.

Mamy nadzieję, że to wyjaśnienie jest przydatne. Jeśli masz jakieś pytania, zachęcamy do opublikowania posta na Forum pomocy Centrum wyszukiwania, aby uzyskać informacje od innych ekspertów.

Nowe zasoby dotyczące SEO wideo
Ponieważ globalna konsumpcja wideo online stale rośnie, Google dąży do prezentowania treści wideo z różnych źródeł w całej sieci. Firma chce ułatwić właścicielom witryn indeksowanie swoich filmów wide...
Czytaj więcej
Nowość w witrynach edukacyjnych: pytania ćwiczeniowe i uporządkowane dane matematyczne w rozwiązywaniu problemów.
Według UNESCO prawie 1,5 miliarda uczniów zostało przerwanych w nauce z powodu COVID-19. Niemal z dnia na dzień uczniowie, rodzice i wychowawcy musieli dostosować się do nowych norm uczenia się. Wiele...
Czytaj więcej