Trwa szkolenie w Search Console.

October 2, 2020

W listopadzie 2019 r. firma Google ogłosiła serię YouTube Training dotyczącą Search Console, której celem jest tworzenie zaktualizowanych treści wideo do użytku z dokumentacją wyszukiwania. Do tej pory seria wydała 12 odcinków, z których każdy koncentruje się na innej części narzędzia.

Najciekawsze fragmenty pierwszej fali filmów, które zostaną nagrane przez zespół Google Developer Studio w studiu Google London. Ta seria pomogła wielu osobom nauczyć się obsługi Search Console, więc Google zdecydowało się nadal nagrywać filmy… w domu!

Możesz obejrzeć rolkę funkcji tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=5YGc4zOqmRg&feature=youtu.be

Możesz zobaczyć całą serię szkoleń Search Console tutaj: https://www.youtube.com/playlist?list=PLKoqnv2vTMUOnQn-lNDfT38X9gA%5FCHxTo

Zespół Google Search Console zmienia strategię dotyczącą treści wideo. Od przyszłego miesiąca zespół będzie publikował nowe filmy co miesiąc, a nie co tydzień. Ponadto film przeniesie się z poszczególnych raportów na to, jak Search Console może pomóc całej Twojej firmie.

Każdy film będzie koncentrował się na określonym typie witryny internetowej lub roli zawodowej, takiej jak e-commerce lub programista. W ten sposób widzowie mogą uzyskać spersonalizowane informacje, które są dla nich bardziej istotne.

Możesz zasubskrybować kanał YouTube w Google Search Console, aby otrzymywać najnowsze filmy. Możesz także przekazać opinię na Twitterze.

Nowa obsługa informacji o wysyłce sprzedawcy na Schema.org.
Od dzisiaj Google obsługuje znaczniki shippingDetails schema.org jako alternatywny sposób kwalifikowania sprzedawców do szczegółów dostawy w wynikach wyszukiwania Google. Zmiana następuje po tym, jak...
Czytaj więcej
Najlepsze praktyki dotyczące stron z okazji Czarnego Piątku i Cyberponiedziałku
Koniec sezonu wakacyjnego to dla wielu kupców czas szczytowy. Google zaleca, aby ci sprzedawcy dostarczali strony docelowe z odpowiednią treścią i wysokiej jakości obrazami, aby wyróżnić ich wydarzeni...
Czytaj więcej