Twitter uruchamia nowy proces składania skarg dotyczących zawieszonych kont

January 30, 2023

Twitter wprowadzi poważne zmiany w zasadach zawieszania kont od 1 lutego 2021 r. Użytkownicy mogą teraz odwołać się od zawieszenia konta i zostaną ocenieni pod kątem nowych kryteriów przywracania. Zgodnie z zapowiedzią zespołu ds. bezpieczeństwa Twittera, proaktywnie przywracają oni wcześniej zawieszone konta, a dzięki nowym zmianom każdy może odwołać się od zawieszenia konta. Aby dodatkowo zapewnić, że użytkownicy zostaną pociągnięci do odpowiedzialności za wszelkie naruszenia zasad, Twitter zdecydował się przyjąć bardziej szczegółowe podejście, ograniczając zakres poszczególnych tweetów, zamiast całkowicie je usuwać.

Aby dowiedzieć się więcej o tym nowym procesie, odwiedź https://t.co/2MR8yonMlM lub obserwuj [Security on Twitter](https https:/ /twitter.com/TwitterSafety/status/1619125112716005376?ref%5Fsrc=twsrc%5Etfw){rel="nofollow"}.

Twitter ogłosił nową politykę zawieszania kont, której celem jest zapewnienie zdrowszych rozmów online przy jednoczesnej ochronie wrażliwych użytkowników przed szkodami. Od teraz konta poważnie lub uporczywie naruszające zasady Twittera będą zawieszane. Obejmuje to między innymi treści lub działania uznane za nielegalne, groźby użycia przemocy lub krzywdy, naruszenie prywatności, manipulację platformą i spam oraz ukierunkowane nękanie użytkowników. Konta, które naruszają te zasady, nie zostaną przywrócone. Ponadto Twitter aktywnie przywraca wcześniej zawieszone konta według własnego uznania.

Firma ma nadzieję, że nowe zmiany zapewnią użytkownikom bardziej sprawiedliwy i przejrzysty sposób próby przywrócenia konta, jeśli uważają, że ich zawieszenie było niesprawiedliwe. W tym celu Twitter zachęca użytkowników do zapoznania się z nowymi kryteriami zawieszenia [link] i w razie potrzeby odwołania się od zawieszenia [link].

Doceniając rok 2022
Dzięki staraniom Search Central rok 2022 obfitował w wydarzenia dla webmasterów, wydawców wideo i sprzedawców internetowych. Od wprowadzenia nowych raportów i funkcji w Search Console, takich jak Rapo...
Czytaj więcej
Google Ads wprowadza funkcję wykluczających słów kluczowych na poziomie konta
Ginny Marvin, łącznik Google Ads, niedawno ogłosiła, że nowa funkcja wykluczających słów kluczowych na poziomie konta jest teraz dostępna dla reklamodawców Google Ads na całym świecie. Ta funkcja, ogł...
Czytaj więcej