Ulepsz swoje treści dzięki statystykom Search Console.

June 15, 2021

Firma Google ogłosiła nową funkcję o nazwie Search Console Insights, która ma pomóc twórcom treści lepiej zrozumieć, jak działają ich treści. Ta funkcja łączy dane z Search Console i Google Analytics, aby zapewnić przegląd i przydatne informacje na temat interakcji i interakcji użytkowników z treścią. Ta funkcja będzie stopniowo udostępniana wszystkim użytkownikom Search Console w ciągu najbliższych kilku dni.

Firma Google ogłosiła nową funkcję o nazwie Search Console Insights, która ma pomóc webmasterom lepiej zrozumieć, w jaki sposób ich treści są odkrywane i wykorzystywane. Za pomocą tego narzędzia możesz odpowiedzieć na następujące pytania:

  • Jakie są Twoje najskuteczniejsze treści i jakie są trendy?
  • Jak ludzie odkrywają Twoje treści w sieci?
  • Czego ludzie szukają w Google, zanim odwiedzą Twoje treści?
  • Który artykuł kieruje użytkowników do Twojej witryny i treści?

Istnieje kilka sposobów uzyskania dostępu do Statystyk Search Console:

  • Wybierz Informacje Search Console u góry strony przeglądu Search Console.
  • Użyj tego linku, aby uzyskać do niego bezpośredni dostęp i zapisać zakładki (zawsze możesz skorzystać z wyszukiwarki Google i odwiedzić naszą witrynę!)
  • Już wkrótce – w aplikacji Google na iOS wybierz na koncie Informacje o Search Console menu (kliknij na swoje zdjęcie profilowe). Pracujemy nad dodaniem obsługi aplikacji Google na Androida.

Nawet jeśli nie korzystasz z Google Analytics, nadal możesz korzystać ze Statystyk Search Console. Jednak w celu uzyskania pełnego doświadczenia i najlepszego wglądu w treści zalecamy powiązanie (połączenie) usługi Google Analytics z odpowiednią usługą Search Console. Pamiętaj, że obecnie Statystyki Search Console obsługują tylko usługi Google Analytics Universal Analytics (ich identyfikatory zaczynają się od „UA-”), ale pracujemy nad obsługą Google Analytics 4.

Dbamy o ekosystem treści i dziękujemy społeczności twórców stron internetowych, dzięki którym sieć jest przyjemna i użyteczna dla tak wielu osób. Mamy nadzieję, że z czasem Statystyki Search Console pomogą twórcom ulepszyć i osiągnąć ich cele.

Jak zawsze, jeśli masz uwagi lub pytania, możesz skontaktować się z nami za pośrednictwem jednego z naszych kanałów wsparcia lub @WebCreators na Twitterze lub @GoogleWebCreators na Instagramie.

W niedawnym poście na blogu zespół Search Console Insights poinformował o kilku aktualizacjach Google Search Console. Należą do nich nowe funkcje i ulepszenia istniejących funkcji.

Jedną z nowych funkcji jest możliwość sprawdzenia, jak często Twoja witryna pojawia się w wynikach wyszukiwania Google. Te informacje znajdziesz w sekcji „Wyświetlenia” w Search Console.

Kolejną nową funkcją jest możliwość sprawdzenia, które zapytania spowodowały pojawienie się Twojej witryny w wynikach wyszukiwania Google. Te informacje można znaleźć w sekcji Zapytanie w Search Console.

Zespół wprowadził także ulepszenia istniejących funkcji, takich jak raport Search Analytics. Ten raport zawiera teraz więcej danych, takich jak kliknięcia, wyświetlenia i pozycja.

Te aktualizacje powinny pomóc webmasterom lepiej zrozumieć, jak ich witryny radzą sobie w wynikach wyszukiwania Google.

Wraca poszukiwanie Unconference w środku.
Google organizuje kolejną wirtualną konferencję Search Central, która odbędzie się 21 czerwca 2021 r. o godzinie 15:00 czasu UTC. To wydarzenie jest idealne dla właścicieli witryn, specjalistów ds. SE...
Czytaj więcej
Podkreśl, jak wspierać swoich klientów w wyszukiwarce Google.
Klienci często szukają sposobów na skontaktowanie się z firmami, a Google stara się im pomóc [pod każdym względem], prezentując najlepsze dostępne informacje (https://developers.google.com/search/docs...
Czytaj więcej