Uzyskaj przegląd wyników wyszukiwania dzięki pulpitowi nawigacyjnemu stanu wyszukiwania Google.

December 14, 2022

Wraz z wejściem w rok 2023 Google uruchomił panel stanu wyszukiwarki Google (https://status.search.google.com/) jako narzędzie pomagające użytkownikom zrozumieć zakłócenia w działaniu systemów wyszukiwania, takie jak indeksowanie, indeksowanie i udostępnianie . Wcześniej firma Google polegała na swoich inżynierach ds. niezawodności witryny (SRE) (https://sre.google/) i koncie Google Search Center na Twitterze (https://twitter.com/googlesearchc) w celu dostarczania informacji o najważniejszych wydarzeniach.

Nowy pulpit nawigacyjny został zaprojektowany przez SRE w celu szybkiego i dokładnego zgłaszania problemów, dostarczając jednocześnie przydatnych informacji o incydencie w łatwo dostępnym formacie. Dodaje to dodatkową warstwę przejrzystości, gdy system wyszukiwania nie działa, i jest częścią szerszych wysiłków Google w ciągu ostatnich kilku lat. Pulpit nawigacyjny stanu wyszukiwarki Google zapewnia kompleksowy przegląd wszelkich typowych problemów, które wystąpiły w ciągu ostatnich 7 dni, oraz ich aktualny stan. Wszechobecny problem jest zwykle bardzo widoczny z zewnątrz i jest monitorowany i ostrzegany w tle przez SRE (Inżynierów niezawodności witryny). Pulpit nawigacyjny zawiera takie funkcje, jak kanał RSS subskrybentów, widok danych historycznych i aktualizacje o wszelkich nowych wydarzeniach w ciągu godziny od potwierdzenia SRE. Personel globalny musi również zgłaszać aktualizacje w ciągu 12 godzin. Czas rozpoczęcia incydentu to zazwyczaj moment potwierdzenia problemu.

Link 1: Wytyczne dotyczące systemu wyszukiwania Link 2: Książka SRE o monitorowaniu systemów rozproszonych Link 3: Kanał RSS Link 4: Widok danych historycznych.

W Centrum wyszukiwania Google wprowadzono panel stanu wyszukiwania, który zapewnia więcej informacji o problemach i incydentach. Pulpit nawigacyjny będzie zapewniał aktualizacje statusu i potencjalne rozwiązania wszelkich pojawiających się problemów. Jeśli konieczne będą zmiany w celu złagodzenia tego problemu, Google opublikuje aktualizację z zaleceniami. Incydenty uznaje się za rozwiązane, gdy inżynierowie Google wprowadzą poprawki, aby wyeliminować ich wpływ na system. W zależności od rodzaju napotkanego problemu, witryna może nadal być dotknięta incydentem, dopóki nie zostanie ponownie przetworzona. Aby uzyskać więcej informacji na temat pulpitu nawigacyjnego, odwiedź naszą poświęconą stronę pulpitu nawigacyjnego stanu wyszukiwania lub wyślij wiadomość na Twitterze Zostaw opinię na @googlesearchc.

Gary Illyes z zespołu wyszukiwania niedawno opublikował artykuł poświęcony możliwej nowej aktualizacji algorytmu — zwanej „aktualizacją szybkości” — która kładzie większy nacisk na szybkość witryny przy ustalaniu rankingów wyszukiwania. Zauważył, że chociaż szybkość witryny jest czynnikiem wpływającym na rankingi wyszukiwania od 2010 r., ta aktualizacja algorytmu ma na celu dalsze ustalanie priorytetów czynników, takich jak czas ładowania strony i czas do pierwszego bajtu. Według Illyes, ta nowa „aktualizacja prędkości” będzie miała zastosowanie tylko do stron, które zapewniają użytkownikom najwolniejsze działanie i wpływają na mniej niż jeden procent zapytań. Ponadto powiedział, że celem zmian było zapewnienie użytkownikom dostępu do bardziej trafnych, szybszych wyników, a nie zapewnienie webmasterom z szybszymi witrynami nieuczciwej przewagi nad wolniejszymi.

Użyj pulpitu nawigacyjnego stanu wyszukiwarki Google, aby uzyskać przegląd skuteczności swojej wyszukiwarki Google.
Dzisiaj (14 grudnia 2022 r.) Google uruchomił panel stanu wyszukiwania Google, aby informować o stanie przyszłych wyszukiwań. Ten nowy pulpit nawigacyjny zastępuje problem z poprzednim kontem Google S...
Czytaj więcej
Wyszukiwarka Google publikuje aktualizację linków spamowych z grudnia 2022 r
W środę, 14 grudnia 2022 r., Google ogłosił nowy system antyspamowy o nazwie SpamBrain. Ten oparty na sztucznej inteligencji system wykorzystuje moc sztucznej inteligencji do wykrywania stron, które k...
Czytaj więcej