Webmasterzy Google Koniec Witaj Centrum wyszukiwarki Google

November 11, 2020

Według Merriam-Webster pierwsze znane użycie terminu „webmaster” miało miejsce w 1993 roku. Jednak termin ten staje się przestarzały, a zgodnie z danymi zawartymi w książkach jego użycie dramatycznie spada. Badanie doświadczeń użytkowników przeprowadzone przez Google pokazuje, że bardzo niewielu specjalistów internetowych identyfikuje się jako webmasterzy.

Aby bardziej skoncentrować się na temacie wyszukiwarki Google, firma Google zmieniła nazwę z „Centrum dla webmasterów Google” na „Centrum wyszukiwarki Google” zarówno w swojej witrynie internetowej, jak i w mediach społecznościowych. Cel pozostaje ten sam: pomóc ludziom zwiększyć widoczność ich witryny w wyszukiwarce Google. Ta zmiana zostanie wprowadzona na większości platform w nadchodzących dniach.

Aby pomóc ludziom zrozumieć, jak zwiększyć widoczność swojej witryny w wyszukiwarce Google, firma łączy dokumentację pomocy i blog w jedną witrynę. Centrum pomocy Search Console zawiera tylko informacje związane z korzystaniem z Search Console. Nazwa forum zostanie zmieniona z „Społeczność pomocy dla webmasterów” na „Społeczność Centrum wyszukiwania Google”. Przeprowadzka, która odbędzie się w ciągu najbliższych kilku dni, obejmuje treści dotyczące działania wyszukiwarki Google, indeksowania i indeksowania, wskazówek dotyczących wyszukiwania i innych tematów. Te informacje znajdują się obecnie na [nowej witrynie] firmy (https://developers.google.com/search){rel="nofollow"}.

Zespół wyszukiwarki Google konsoliduje swoje blogi w jedną platformę, aby lepiej wykrywać odpowiednie treści, łatwiej zmieniać języki i zapewniać bardziej spójne formatowanie. Wszystkie zarchiwizowane i nowe posty na blogu będą wyświetlane na developers.google.com/search/blog, aktualnych subskrybentach RSS i e-mailach są automatycznie przekierowywane na nowy adres URL.

Ponadto zaktualizowano maskotkę Googlebota, a nowy towarzysz dołączył do Googlebota w indeksowaniu internetu. Zaktualizowane logo Googlebota możesz zobaczyć na blogu Google Developers.

Przedstawiamy nową maskotkę Googlebota! Ciekawy stworek był widziany, jak skakał daleko i wydawał się widzieć najlepiej, gdy był otoczony zielonym światłem. Googlebot eksperymentował z nowymi pseudonimami dla małego robota-pająka, ale jeszcze się na to nie zdecydowali. Jeśli masz jakieś pytania lub komentarze, możesz znaleźć zespół Centrum wyszukiwarki Google na Twitterze lub na ich Społeczności pomocy.

Kiedy zacząć korzystać ze stron w wyszukiwarce Google?
Firma Google ogłosiła, że sygnały dotyczące jakości strony będą uwzględniane w rankingach wyszukiwania Google. Sygnały te mierzą, w jaki sposób użytkownicy postrzegają wrażenia z interakcji ze stronam...
Czytaj więcej
Nowe i ulepszone statystyki indeksowania są teraz dostępne dla Twojej witryny.
Aby pomóc właścicielom witryn lepiej zrozumieć, w jaki sposób Googlebot indeksuje ich witryny, Google wprowadził raport statystyk indeksowania w nowa wersja Search Console (https://support.google.com/...
Czytaj więcej