Wiosenne porządki: narzędzie parametrów URL

March 28, 2022

W poniedziałek 28 marca 2022 r. Google wycofa narzędzie Parametry adresów URL w Search Console. Uruchomione w Narzędziach dla webmasterów w 2009 r. narzędzie pozwala właścicielom witryn określić, w jaki sposób określone parametry wpływają na zawartość ich witryny. Z biegiem lat Google coraz lepiej zgadywało, które parametry są przydatne, a których nie ma w witrynie, więc obecnie tylko około 1% konfiguracji parametrów określonych w Narzędziu parametrów adresów URL jest rzeczywiście przydatnych do indeksowania . W rezultacie Google zdecydowało się usunąć to narzędzie z Search Console w ciągu miesiąca.

Firma Google ogłosiła możliwość usunięcia w przyszłości konieczności określania parametrów adresu URL w Twojej witrynie. Roboty wyszukiwarek automatycznie uczą się, jak sobie z nimi radzić.

Jeśli jednak potrzebujesz większej kontroli nad parametrami adresu URL, możesz użyć reguł pliku robots.txt lub hreflang, aby określić wersję językową treści.

Jeśli masz jakieś pytania lub komentarze, możesz skontaktować się z zespołem wyszukiwarki Google na Twitterze.

Rok później: popraw oceny recenzji produktów
Słyszeliśmy od użytkowników, że wolą szczegółowe, dogłębne recenzje z dowodami, że produkt został faktycznie przetestowany. W odpowiedzi zaktualizowaliśmy nasz algorytm rankingu wyszukiwania, aby prio...
Czytaj więcej
Dodawanie kontekstu do problemów z danymi strukturalnymi w Search Console
Aby pomóc Ci skuteczniej identyfikować problemy z danymi strukturalnymi, od jutra Search Console doda więcej kontekstu do raportowania błędów. Na przykład, jeśli witryna nie zawiera nazwiska autora w...
Czytaj więcej