Witamy w nowym interfejsie API do sprawdzania adresów URL w Search Console!

January 31, 2022

Dzisiaj firma Google uruchomiła nowy interfejs API do sprawdzania adresów URL w Google Search Console, który zapewnia programistyczny dostęp do danych na poziomie adresów URL dla usług zarządzanych w Search Console. Interfejs API Search Console to sposób na dostęp do danych poza Search Console za pośrednictwem zewnętrznych aplikacji i produktów. Korzystając z nowego interfejsu API do sprawdzania adresów URL, programiści będą mogli debugować i optymalizować swoje strony.

Nowy interfejs API można znaleźć w dokumentacji dla programistów interfejsu API. Parametry żądania obejmują adres URL, który chcesz sprawdzić, oraz adres URL usługi zdefiniowanej w Search Console.

Odpowiedzi z interfejsu API Google Search Console obejmują wyniki analiz, które obejmują informacje z Search Console, w tym stan indeksu, AMP, wyniki wyszukiwania rozszerzonego i użyteczność na urządzeniach mobilnych.

Aby uzyskać więcej informacji na temat interfejsu API i parametrów zawartych w odpowiedzi, przeczytaj listę parametrów i Opis wyników zindeksowanego adresu URL.

Po wykonaniu wywołania API otrzymasz odpowiedź ze wszystkimi odpowiednimi wynikami lub komunikat o błędzie, jeśli żądanie nie powiodło się. Jeśli w odpowiedzi brakuje konkretnego wyniku analizy, oznacza to, że analiza nie ma zastosowania do sprawdzanego adresu URL.

Oto przykład odpowiedzi, którą otrzymasz z interfejsu API:

  {
"wynik testu":{
"inspectionResultLink": "https://search.google.com/search-console/inspect?resource_id=https://developers.google.com/search/&id=odaUL5Dqq3q8n0EicQzawg&utm_medium=link&utm_source=api",
"wynik statusu indeksu": {
"werdykt": "zaliczony",
"coverageState": "Zindeksowane, niezatwierdzone w mapie witryny"
}
}
}

Według Google Search Console parametr „robotsTxtState” witryny jest ustawiony na „zezwalaj”, co oznacza, że roboty wyszukiwarek mogą uzyskiwać dostęp do zawartości witryny i ją indeksować. Parametr „indexingState” jest również ustawiony na „INDEXING_ALLOWED”, co oznacza, że zawartość witryny jest indeksowana przez Google i może pojawiać się w wynikach wyszukiwania. „lastCrawlTime” pokazuje czas ostatniego indeksowania witryny przez Google (w tym przypadku 31 stycznia 2022 r.). „pageFetchState” wskazuje, że strona została pomyślnie zaindeksowana przez Google, a adresy URL „googleCanonical” i „userCanonical” wskazują tę samą stronę w witrynie. Ta witryna zawiera również linki do innych witryn, w tym https://developers.google.com/search/updates i https://developers.google.com/search/help/crawling-index-faq. Wreszcie pole „crawledAs” wskazuje, że Google zindeksowało stronę jako stronę mobilną.

Przydatność mobilna witryny i rozszerzone wyniki wyszukiwania zostały również sprawdzone przez Google z pozytywnym wynikiem.

Nowy interfejs API do sprawdzania adresów URL zapewnia bardziej szczegółowe dane na temat określonych adresów URL i sposobu, w jaki Google je widzi. Jest to przydatne dla SEO i wydawców, którzy chcą monitorować ważne strony lub debugować problemy z ustrukturyzowanymi danymi lub specyfikacjami.

Interfejs API ma narzucone limity dla usługi witryny Search Console. Więcej informacji o limitach użytkowania znajdziesz w dokumentacji dla programistów.

Firma Google ogłosiła aktualizację interfejsu API Search Console, który umożliwia teraz programistom wykonywanie do 2000 zapytań dziennie. Ta zmiana otworzy przed programistami i SEO nowe możliwości budowania wokół interfejsu API Search Console.

Jeśli masz jakieś pytania lub uwagi, połącz się z Google na Twitterze lub zadaj pytanie w społeczności Centrum wyszukiwania.

Nowa zakładka bota: indeks, jeśli jest osadzony
Dzisiaj Google wprowadził nową kartę botów – indexifembedded – aby dać użytkownikom większą kontrolę nad tym, kiedy ich zawartość jest indeksowana. Za pomocą tagu indexifembedded użytkownicy mogą poin...
Czytaj więcej
Jak połączyć konto Search Console ze Statystykami
Google Search Console dostarcza użytkownikom dane o tym, jak ich witryna radzi sobie w wyszukiwarce Google, ale dane te mogą być trudne do zinterpretowania. Aby podejmować lepsze decyzje poparte danym...
Czytaj więcej