Wix ogłasza nową metodę edycji ustawień SEO na poziomie strony

November 17, 2022

Wix to narzędzie do tworzenia witryn internetowych, które umożliwia firmom tworzenie atrakcyjnych witryn internetowych. Jednak w przeszłości był krytykowany za brak podstawowych technicznych możliwości SEO, takich jak dodawanie danych strukturalnych.

W ciągu ostatnich kilku lat Wix mocno koncentrował się na wydajności witryny i SEO. Wysiłek ten obejmuje radę doradczą ds. SEO złożoną z zaufanych członków społeczności marketingu w wyszukiwarkach, których zadaniem jest pomoc Wix w rozwoju i doskonaleniu.

Ostatnia kadencja Rady Doradczej SEO Wix obejmuje Loren Baker, Tasha Antwi, Kevin Indig, Mark Preston, Luke Carthy, Signor Colt i Nikers85.

W przyszłym tygodniu Wix opublikuje długo oczekiwaną przebudowę strony konsultacyjnej orainti SEO. Nowa strona wygląda świetnie, w dużej mierze dzięki pomocy Mordy'ego Obersteina, Netanela i reszty zespołu Wix.

To tylko jeden przykład tego, jak agencje SEO coraz częściej używają Wix do własnych witryn. Ponieważ Wix staje się coraz bardziej popularny jako rozwiązanie dla klientów, staje się również platformą, z której korzystają same agencje.

Z konta Aleydy Solis na Twitterze z 16 listopada 2022 r. jasno wynika, że witryny Wix przewyższają popularne rozwiązania, takie jak WordPress, pod względem podstawowych parametrów sieciowych. Oznacza to, że Wix zapewnia lepsze wrażenia użytkownika pod względem wskaźników prędkości. Nowością jest to, że klienci Wix mogą teraz sprawować całkowitą kontrolę nad każdą stroną z jednego miejsca. Ułatwia to aktualizację witryny. Dużą zmianą jest to, że użytkownicy mogą robić to samo w ustawieniach SEO na poziomie strony po stronie, bez konieczności przeskakiwania do samej strony. Ta zmiana dotyczy następujących technicznych czynników SEO: metatagów, tagów tytułu i innych.

Wix, narzędzie do tworzenia witryn i platforma hostingowa, ogłosiło nowe funkcje, które pomogą użytkownikom zoptymalizować ich witryny pod kątem wyszukiwarek. Funkcje obejmują możliwość przeglądania i edytowania ślimaków adresów URL, otwartych danych wykresów i danych strukturalnych. Ponadto użytkownicy mogą sprawdzić stan indeksowania swojej witryny.

Ta nowa funkcja jest obecnie oferowana w języku angielskim, a później zostanie udostępniona w innych językach. Wix opisuje, jak działają nowe ustawienia SEO: „Jest dostępny dla użytkowników EN w sekcji Narzędzia SEO w Dashboard i będzie stopniowo wprowadzany w innych językach”.

Nowe narzędzie ustawień SEO Wix pozwala użytkownikom przeglądać i edytować ich metatagi dla każdej strony, a także ich adresy URL, indeksowalność, otwarte tagi wykresów, znaczniki danych strukturalnych, metatagi robotów i jeszcze więcej – wszystko z jednego miejsca w Wix Panel. Według Wix ta aktualizacja pomaga użytkownikom zwiększyć wydajność i zaoszczędzić czas podczas pracy nad strategią SEO, zwłaszcza w przypadku większych witryn, dając im elastyczność umożliwiającą szybszą, inteligentniejszą pracę i na dużą skalę.

Ta funkcja jest obecnie dostępna dla stron głównych i stron produktów, ale w przyszłości będzie dostępna dla innych typów stron, takich jak strony blogów. Dodatkowe funkcje obejmują zbiorczą edycję metatagów.

Jeśli szukasz łatwej w użyciu platformy do stworzenia atrakcyjnej i przyjaznej dla wyszukiwania strony internetowej, Wix to solidny wybór. Dzięki Wix nie musisz martwić się o podstawową technologię — po prostu skup się na tworzeniu treści i projektowaniu witryny.

Nowe funkcje Twittera ujawnione przez badacza bezpieczeństwa
Według Jane Manchun Wong, badaczki bezpieczeństwa i blogerki zajmującej się inżynierią wsteczną, Twitter może pracować nad wprowadzeniem kompleksowego szyfrowania na platformę. Wong odkrył te dowody z...
Czytaj więcej
Wewnętrzne SEO: kluczowe informacje dotyczące Twojej strategii na rok 2023
Przyszłość wygląda obiecująco dla wewnętrznych specjalistów SEO, pomimo długiego okresu niepewności z częstymi zmianami algorytmów i zwolnieniami. Ostatnie trendy pokazują, że firmy coraz częściej sta...
Czytaj więcej