Wyszukiwarka Google wyda poważną aktualizację w maju 2022 roku.

May 25, 2022

Google kilka razy w roku publikuje „podstawowe aktualizacje”, aby poprawić ogólną trafność swoich wyników wyszukiwania. Najnowsza aktualizacja, zwana Aktualizacją rdzenia z maja 2022 r., jest już wdrażana, a jej pełne wdrożenie zajmie 1-2 tygodnie.

Te aktualizacje mogą powodować pewne zauważalne zmiany w działaniu witryny, zgodnie z opisem w poprzednich wskazówkach dotyczących tego, co właściciele witryn powinni wiedzieć o podstawowych aktualizacjach. W związku z aktualizacją niektóre witryny mogą odnotować spadek lub wzrost ruchu. Google przypomina właścicielom witryn, że nie zawsze trzeba coś „naprawiać” w przypadku spadku ruchu.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz następujące łącza:

Search Public Liaison Danny Sullivan opublikował aktualizację dotyczącą aktualizacji podstawowej z maja 2022 roku. Potwierdził, że wdrożenie zostało zakończone i podał link do posta na forum, na którym webmasterzy mogą przesyłać opinie.

Sullivan zauważył również, że w aktualizacji podstawowej nie ma treści związanych ze stroną lub witryną. Te zmiany mają na celu poprawę sposobu, w jaki nasz system ocenia treści jako całość. Te zmiany mogą sprawić, że niektóre strony, które wcześniej były niedoceniane, będą działać lepiej.

Wiosenne porządki: niektóre tagi rozszerzeń map witryn zostały wyłączone.
Przez lata firma Google wprowadziła szereg tagów i atrybutów tagów specjalnie dla rozszerzeń map witryn graficznych i wideo. Jednak po ocenie ich wartości, Google zdecydowało się oficjalnie wycofać ni...
Czytaj więcej
Jak utworzyć tytuł dokumentu z niedopasowaniem języka lub skryptu w Google
W tym tygodniu wyszukiwarka Google wprowadziła ulepszenie algorytmiczne, które rozpoznaje dokumenty, których elementy tytułu są napisane w języku lub piśmie innym niż ich treść, i wybiera tytuły podob...
Czytaj więcej