Yelp ogłasza usunięcie płatnych grup i leadów

February 1, 2023

Firma Yelp opublikowała niedawno raport dotyczący zaufania i bezpieczeństwa z 2022 r., w którym wyszczególnia kroki, jakie podejmuje w celu zwalczania generatorów leadów, fałszywych grup recenzji i firm, które zachęcają do recenzji. Aby rozwiać te obawy, firma Yelp zidentyfikowała adresy IP powiązane z pozytywnymi recenzjami z fałszywych kont i współpracowała z platformami mediów społecznościowych, takimi jak Twitter, Facebook, Instagram i LinkedIn, aby zlikwidować te internetowe grupy recenzentów. Ponadto Yelp monitoruje grupy internetowe, aby lepiej kierować i redukować treści z wymiany recenzji online, przeprowadzając operacje przynęty. Aby uzyskać więcej informacji na temat walki z fałszywymi recenzjami, przeczytaj ich wpis na blogu z 2021 r. dotyczący oprogramowania rekomendacyjnego [tutaj](https://blog.yelp.com/news/yelp-updates-recommendation-software-to-better-target - and-mitigate -treść-z-recenzji-online)

Raport dotyczący zaufania i bezpieczeństwa firmy Yelp przedstawia wysiłki podejmowane w celu ochrony użytkowników przed kampaniami zachęt i płatnych recenzji w 2022 r. Zespół obsługi użytkowników Yelp wydał ponad 415 ostrzeżeń dla firm prowadzących takie działania i 88 alertów konsumenckich na stronach biznesowych oferujących dowody pieniężne lub inne zachęty w zamian za recenzje. Wysyłają również alert 405 Suspicious Comment Act, gdy ich system wykryje dużą liczbę pozytywnych komentarzy z pojedynczego adresu IP lub od użytkowników połączonych z grupą, która koordynuje motywowane komentarze. Ostatecznie wysłali ponad 1100 zgłoszeń do stron trzecich, takich jak Twitter (150 zgłoszeń), Facebook (130 zgłoszeń), Instagram (110 zgłoszeń) i LinkedIn (70 zgłoszeń), ostrzegając ich przed niebezpieczeństwami związanymi z angażowaniem się w działania online Podejrzane grupy, posty lub indywidualne wymiany komentarzy. Dowiedz się więcej o raporcie zaufania i bezpieczeństwa Yelp tutaj: https://www.yelp-press.com/trust_safety_report_2022

Firma Yelp opublikowała niedawno raport dotyczący zaufania i bezpieczeństwa, który ujawnił, że 77 000 kont użytkowników zostało zamkniętych z powodu naruszenia warunków korzystania z usługi, a 32 800 potencjalnych nowych stron biznesowych zostało odrzuconych z powodu kampanii spamowych. Działania te są podejmowane w celu ochrony użytkowników przed oszukańczymi i nadużyciami.

Jednym z ważnych odkryć było to, że Yelp rozprawił się z firmami generującymi leady, które tworzą fałszywe strony biznesowe i sprzedają leady innym kontrahentom. Często wiąże się to z kierowaniem klientów wrażliwych na usługi, takie jak ślusarstwo, przeprowadzki, sprzątanie domu itp., w celu pobierania wygórowanych opłat. Prawie 2000 stron firmowych zostało usuniętych za powiązanie z generatorem potencjalnych klientów, który naruszył zasady Yelp [1].

Ogólnie rzecz biorąc, platformy stron trzecich podjęły działania w sprawie kontrowersyjnych treści w około 77% zgłoszonych recenzji[2], co świadczy o zaangażowaniu firmy Yelp w zapewnienie bezpiecznego środowiska internetowego zarówno dla konsumentów, jak i firm.

[1] https://trustandsafety.yelpblog.com/2020/08/yelps-trust-and-safety-report-2020.html [2] https://www.bbb.org/article/news-releases/21808-yels-releases-covid-19-consumer-protection

Zespół obsługi użytkowników Yelp dąży do zapewnienia integralności swoich recenzji i innych form wkładu użytkowników. W 2022 roku Yelp poinformował, że zespół operacyjny użytkowników usunął 2% wszystkich wkładów użytkowników. Obejmuje to komentarze, zdjęcia, ankiety i inne formy wkładu.

Yelp używa oprogramowania rekomendacyjnego jako pierwszej linii obrony przed oszukańczymi praktykami. Działa poprzez śledzenie użytkowników i firm, aby dowiedzieć się więcej o nich podczas interakcji z platformą. Ponadto mają recenzentów w swoich zespołach operacyjnych użytkowników, którzy ręcznie przeglądają raporty generowane przez użytkowników, firmy lub zautomatyzowane systemy. Razem te dwa środki pomagają utrzymać wysoki poziom zaufania i bezpieczeństwa na platformie Yelp.

Raport Indeks wideo w Search Console został zaktualizowany.
Firma Google opublikowała niedawno nowy raport w Search Console, aby pomóc użytkownikom mierzyć jakość swoich filmów w Google i dowiedzieć się, co może wymagać poprawy. W środę, 1 lutego 2023 r., ogło...
Czytaj więcej
Google ulepsza raportowanie indeksu wideo w Search Console
Firma Google opublikowała aktualizację raportu indeksowania wideo w Search Console, aby pomóc Wydawcy i twórcy treści zyskują pełniejszy wgląd w to, jak ich filmy radzą sobie w wynikach wyszukiwania....
Czytaj więcej