Zespół Search Console ogłosił nową funkcję łączenia, która pomoże użytkownikom lepiej zrozumieć, w jaki sposób ich witryna jest połączona z innymi witrynami. jak w sieci?

February 22, 2021

Z przyjemnością informujemy o ulepszonej stronie powiązań w menu ustawień Search Console. Link to połączenie między usługą Search Console a inną jednostką lub usługą w innej usłudze Google, na przykład połączenie między usługą Search Console a kontem Google Analytics, kanałem YouTube lub kontem Chrome Web Store.

Wszelkie istniejące powiązania są automatycznie przenoszone na nową stronę powiązań. Przeczytaj więcej o tym, jak korzystać z skojarzeń.

Powiązanie Twojej witryny z następującymi usługami Google odblokowuje jeszcze więcej funkcji Twojej witryny. Search Console obsługuje następujące typy skojarzeń:

– Usługi Google Analytics: wyświetlaj dane Search Console, takie jak bezpłatne zapytania wyszukiwania, w usługach Google Analytics. Od dziś możesz też połączyć usługi domeny Search Console z Google Analytics, aby lepiej uwzględniać bezpłatne wyniki wyszukiwania. Zalecamy tę opcję, ponieważ pozwala uzyskać pełniejszy wgląd w raporty Search Console w Google Analytics.

Nowa strona Powiązania w Search Console umożliwia zarządzanie powiązaniami Twojej witryny z innymi usługami Google. Możesz na przykład połączyć swoją witrynę z kontem Google Ads, kanałem YouTube, aplikacją Konsola Play, projektem Actions Console i kontem Chrome Web Store. Dzięki temu Google może wyświetlać Twoje treści w większej liczbie miejsc i zwiększyć ruch w Twojej witrynie.

Aby skorzystać ze strony Powiązania, wystarczy zalogować się do Search Console i kliknąć zakładkę Powiązania. Stamtąd możesz w razie potrzeby dodawać lub usuwać powiązania. Możesz także zobaczyć aktualnie aktywne powiązania oraz czy są zweryfikowane.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące korzystania z nowej strony stowarzyszonej, możesz odwiedzić Forum pomocy Centrum wyszukiwania lub skontaktować się z nami za pośrednictwem naszych innych kanałów pomocy. Możesz również znaleźć więcej informacji na naszej stronie pomocy stowarzyszenia.

Ziv Hodak i Aviya Goldstein z zespołu Search Console omawiają ostatnie zmiany w narzędziu do sprawdzania adresów URL. Wyjaśnili, że zmiany mają na celu ułatwienie użytkownikom zobaczenia bieżącego stanu ich adresów URL, w tym wszelkich problemów, które należy naprawić.

Zespół szczegółowo omówił działanie nowego narzędzia do sprawdzania adresów URL. Wyjaśnili, że użytkownicy mogą teraz zobaczyć podsumowanie stanu swoich adresów URL, a także bardziej szczegółowe informacje na temat wszelkich problemów, które należy naprawić. Zespół przedstawia kilka przykładów typowych problemów, które mogą być zgłaszane przez narzędzie, takich jak błędy 404 lub strony zablokowane przez plik robots.txt.

Ogólnie rzecz biorąc, zespół jest podekscytowany tymi zmianami w narzędziu do sprawdzania adresów URL, które ich zdaniem pomogą użytkownikom utrzymać witryny w dobrym stanie.

Raporty wykrywania w Search Console zawierają teraz dane Chrome.
Odkrywanie to popularny sposób informowania użytkowników o wszystkich ich ulubionych tematach, nawet jeśli nie szukają konkretnych treści. Wydawcy i właściciele witryn mają już dostęp do Raportu skute...
Czytaj więcej
Jak zapewnić kupującym lepsze informacje o produkcie?
Misją Google jest organizowanie informacji z całego świata. Częścią tej misji jest ułatwianie kupującym znajdowania informacji o produktach. W zeszłym roku firma Google wprowadziła kilka nowych doświa...
Czytaj więcej